Latvijas banku basketbola čempionu godā „Swedbank” kungi un „Citadele bankas” dāmas
29.04.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīra noslēgumā sestdien Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē „Swedbank” kungi izcīnīja ceturto čempionu titulu pēc kārtas, bet pirmo reizi notikušajā dāmu turnīrā triumfēja „Citadele banka”.

Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) jubilejas turnīrā no 3. marta līdz pat 21. aprīlim tika aizvadīts apļa turnīrs ar septiņu komandu – „Swedbank”, „SEB banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV Bank” un „Hipotēku banka” – līdzdalību. Pa piecām uzvarām sešās spēlēs izcīnīja pēc vairāku gadu pārtraukuma turnīrā atgriezusies „Hipotēku banka”, kā arī pēdējos trīs gados zelta medaļas guvusī „Swedbank”.

Lai arī pamatturnīrā savstarpējā spēlē „Hipotēku bankai” izdevās ar 47:46 pārspēt „Swedbank”, taču izšķirošajā cīņā par zelta medaļām aktuālie čempioni, daudzo skatītāju atbalstīti, pārliecinoši revanšējās - 67:43. Uzvarētāju rindās lielisku sniegumu demonstrēja Sandis Poga, kurš guva 17 punktus, bet pēc statistikas datiem produktīvāko spēli parādīja Andis Pogiņš – 13 punkti, deviņas rezultatīvās piespēles, trīs atlēkušās bumbas un trīs pārtvertās bumbas. Tieši Pogiņš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju, saņemot balvu no „Penelopes tauriņiem”. Zaudētāju sastāvā ar 16 punktiem izcēlās Edgars Liepiņš.

Pirmo reizi LBBK vēsturē notikušajā sieviešu piecu banku septiņu komandu turnīrā, dāmām sacenšoties pēc „Trīs pret trīs” formāta, triumfēja „Citadele bankas” pirmās vienības basketbolistes, kuras uzvaras guva arī visās sešās priekšsacīkšu spēlēs. Finālā „Citadele banka 1” ar 9:7 pārspēja „DNB banku”. Čempioņu rindās sešus punktus guva Anna Kondratoviča, saņemot arī vērtīgākās spēlētājas titulu un balvas no „Beach Box” un „Sport 2000”. Pēc priekšsacīkšu rezultātiem bronzas medaļas tika pasniegtas „Nordea bankai”. Čempiones saņēma sievišķīgās balvas no skaisto zeķu veikala „Madam Baron” un Vecrīgas ziedu salona „Nardes zieds”.

Cīņā par bronzas medaļām vīriešiem „SEB banka” ar 67:59 uzveica „Citadele banku”. Uzvarētāju rindās Didzis Freivalds guva 21 punktu un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Zaudētājiem turnīra rezultativitātes rekordu sasniedza Kārlis Ozoliņš, kurš 4x8 minūšu ilgajā spēlē guva 39 (!) punktus, kā arī vēl izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Tieši Ozoliņš saņēma arī turnīra rezultatīvākā spēlētāja balvu, tiekot pie iespējas pašam radīt un saņemt dāvanā ekskluzīva dizaina kreklu no „Betolli”. Kārlim arī labākā trīspunktnieku izpildītāja balva no bāra „Ar mani atkal runā kaijas”.

Spēlē par piekto vietu „ABLV Bank” ar 58:45 pārspēja „DNB banku”. Uzvarētājiem 19 punktus guva Guntars Lazdiņš, bet zaudētāju rindās 11 punktus guva Krišjānis Znotiņš. Pēc pamatturnīra rezultātiem septītajā vietā ierindojās „Nordea banka”.

Latvijas čempionvienības „VEF Rīga” tradicionālajā trīspunktnieku konkursā, dalībniekiem izpildot pa pieciem metieniem no trijām vietām, finālā spēkiem mērojās Mareks Vonsovičs („Hipotēku banka”) un Linards Larionovs („SEB banka”). Viņi priekšsacīkstēs attiecīgi guva 13 un 11 punktus (maksimums 18 punkti). Finālā rezultativitāte bija mazāka, bet Vonsovičs bija pārāks ar 8:7. Labāko trīspunktnieku meistaru apbalvoja „VEF Rīga” lietuviešu basketbolists Donats Zavacks, kurš pats ir pazīstams kā labs šā basketbola elementa izpildītājs.

LBBK vērtīgākais spēlētājs Andis Pogiņš saņēma arī labākā soda metienu izpildītāja balvu no bāra „Ar mani atkal runā kaijas”, bet Baložu picērija „Maxi Pizza” apbalvoja ātrāko metienu realizētājus. Pamatturnīrā tikai četras sekundes pēc attiecīgās spēles sākuma trīspunktnieku realizēja Madars Vārna („Swedbank”), bet divpunktnieku – Mareks Vonsovičs („Hipotēku banka”). Vārna bija autors arī ātrākajam soda metienam. Tas tika realizēts 24 sekundes pēc mača sākuma.

Skaistumkopšanas salons „Rudais mac” noteica turnīra mis un misteru. Šādu atzinību izpelnījās „DNB bankas” basketbolisti – Ilga Ozoliņa un Kaspars Bērziņš.

Par spēlētāju veldzēšanu rūpējās „Vichy Vivasport”, ar atraktīvām dejām uzstājās studijas „Night & Day” pārstāvji, skatītājiem bija iespēja vinnēt kafijas automātu no „Office Day”, kā arī balvas no „Maxi Pizza” un „Blue Box”. Čehijas alus darītavas „Bernard” pārstāvji „Servaali” nodrošināja iespēju labākajiem basketbolistiem, kā arī „KHL Sports Bar” notikušo svinību apmeklētājiem degustēt tās produkciju. Svinību laikā notikušajā viktorīnā uzvarēja Mareks Basankovičs („Citadele banka”), saņemot balvu no „Sport 2000”.

Atgādināsim, ka 2012. gada finālā „Swedbank” ar 48:40 uzvarēja „SEB banku”. Čempioniem 12 punktus guva Madars Vārna, kurš arī tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju. Spēlē par 3. vietu „DNB banka” ar 61:49 pārspēja „Nordea banku”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols.

LBBK fināldienas rezultāti un punkti guvēji:

Spēle par 5. vietu: DNB banka - ABLV Bank 45:58 (7:17, 13:9, 8:15, 17:17)
DNB banka: Znotiņš 11, Gulbis 9, Ločmelis 8, Tverijons 8, Kauss 7, Ķirsons 2.
ABLV Bank: Lazdiņš 19, Bajārs 12, Starpiņš 12, Šaķis 10, Dovgaņuks 2, Lapejevs 2, Saulītis 1, Dombrovskis.

Spēle par 3. vietu: SEB banka - Citadele banka 67:59 (18:15, 17:15, 14:16, 18:13)
SEB banka: Freivalds 21+7 AB, L. Larionovs 16+5 AB, Bergmanis 11+5 AB, Štālbergs 9+8 AB, Portnovs 5, Martinsons 4+15 AB, Assāns 1.
Citadele banka: Ozoliņš 39+8 AB, Grandāns 11+5 AB, Martuzāns 7+9 AB, Geida 2, Basankovičs 5 RP, Rauza, Velde.

Spēle par 1. vietu sievietēm: Citadele banka 1 - DNB banka 9:7 (2:3)
Citadele banka 1: Kondratoviča 6, Vītola 2, Kārklīte, Vīndedze.
DNB banka: Ozoliņa 3, Dauģe 3, Matīsa, Kristiņa.

LBBK2013_Sievietes_Citadele_www.jpg

Spēle par 1. vietu: Hipotēku banka - Swedbank 43:67
(8:18, 11:16, 9:21, 15:12)
Hipotēku banka: Liepiņš 16+5 AB, Kindzulis 10, Āboltiņš 6, Vonsovičs 5+8 AB, Roķis 4, Kalniņš 2, Serģis, Karpovs, Dūšelis.
Swedbank: Poga 17, Vārna 16, Pogiņš 13+9 RP, Iškāns 6+5 AB, Mencis 4+7 AB, Hauks 4, Blumbergs 3, Ivanovs 3+8 AB, Mūrnieks 1, Mežsargs, Kopštāls, Daugulis.

LBBK2013_Viriesi_Swedbank_www.jpg

 

27. aprīlī Latvijas Banku basketbola kausa finālā sacentīsies „Hipotēku banka” un „Swedbank”
22.04.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīra zelta medaļu ieguvēji kļūs zināmi sestdien, 27. aprīlī Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē, kad lielajā finālā sacentīsies iepriekšējo trīs gadu čempionvienība „Swedbank” un „Hipotēku banka”. Vēsturē pirmajā sieviešu komandu finālmačā tiksies „Citadele banka” un „DNB banka”. Programmā arī „VEF Rīga” trīspunktnieku konkurss un mači par 3. un 5. vietu.

Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) jubilejas turnīrā no 3. marta līdz pat 21. aprīlim tika aizvadīts apļa turnīrs ar septiņu komandu – „Swedbank”, „SEB banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV Bank” un „Hipotēku banka” – līdzdalību. Pa piecām uzvarām sešās spēlēs izcīnīja pēc vairāku gadu pārtraukuma turnīrā atgriezusies „Hipotēku banka”, kā arī pēdējos trīs gados zelta medaļas guvusī „Swedbank”.

Līdz pat turnīra pēdējai spēlei nebija zināmi finālu dalībnieki, jo „DNB bankas” basketbolisti uzvaras gadījumā pār „Swedbank” varēja čempionus atstāt ārpus fināla. Iespējams, ka intriga būtu daudz lielāka, taču spēles pirmajā daļā traumu guva viens no „DNB bankas” uzbrukuma līderiem Armands Ločmelis. Līdz ar to „Swedbank” guva pārliecinošu uzvaru ar 67:41. Aktuālajiem čempioniem ar 22 punktiem izcēlās Ģirts Hauks, bet zaudētājiem Krišjānis Znotiņš guva 18 punktus. Šīs neveiksmes rezultātā „DNB banka” ne tikai netika lielajā finālā, bet arī palika ārpus bronzas fināla.

Nākamie finālisti „Hipotēku bankas” basketbolisti pamatturnīra noslēguma spēlē ar 64:39 pārspēja „Nordea banku”, sagādājot tai sesto neveiksmi sešos mačos. Uzvarētājiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Mareks Vonsovičs, bet sāncenšiem 11 punktus guva Mārtiņš Zābers.

„Citadele banka” guva svarīgu uzvaru cīņā par ceturto vietu pamatturnīrā un iespēju piedalīties mazajā finālā. „Citadele banka” ar 51:43 pārspēja „ABLV Bank”. Uzvarētājiem 26 punktus guva Kārlis Ozoliņš, kurš kļuva par pamatturnīra rezultatīvāko spēlētāju, kā arī sekmīgāko trīspunktnieku izpildītāju. Zaudētājiem Guntars Lazdiņš guva 21 punktu.

Pirmo reizi 20 gadu laikā notikušā „Trīs pret trīs” turnīrā sievietēm startēja piecu banku kopumā septiņas komandas. Apļa turnīrā nepārspētas palika „Citadele bankas” pirmās vienības basketbolistes, bet otro vietu ieguva „DNB banka”. Vēsturiskais bronzas medaļu komplekts jau pasniegts „Nordea bankas” pārstāvēm.

LBBK jubilejas turnīra fināldienas pasākumi notiks sestdien, 27. aprīlī no plkst. 14. Vispirms spēlē par piekto vietu sacentīsies „DNB banka” – „ABLV Bank”, plkst. 15.10 cīņā par bronzas medaļām laukumā dosies „SEB banka” – „Citadele banka”, plkst. 16.20 katras bankas divi snaiperi startēs Latvijas čempionvienības „VEF Rīga” trīspunktnieku konkursā, plkst. 17.00 pirmo čempionu titulu sieviešu „Trīs pret trīs” komandām izspēlēs „Citadele banka” – „DNB banka”, bet dienas kulminācija plkst 17:40, kad „Hipotēku banka” un „Swedbank” uzsāks kauju par trofeju.

LBBK vērtīgāko spēlētāju apbalvos „Penelopes tauriņi”, rezultatīvāko spēlētāju – „Betolli”, mis un misteru noteiks „Rudais mac”, labākās komandas un spēlētāji saņems balvas no „Madam Baron”, „Beach Box”, „Maxi Pizza”, „Nardes zieda”, „Servaali” & „Bernard”, „Ar mani atkal runā kaijas”. Īpašs skatītāju konkursi no „Blue Box” un  „Office Day”. Spēlētājus veldzēs „Vichy Vivasport”, bet skatītājus priecēs „Night & Day” dejotāji.

Atgādināsim, ka 2012. gada finālā „Swedbank” ar 48:40 uzvarēja „SEB banku”. Čempioniem 12 punktus guva Madars Vārna, kurš arī tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju. Spēlē par 3. vietu „DNB banka” ar 61:49 pārspēja „Nordea banku”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols.

LBBK 7. kārtas rezultāti:

ABLV Bank - Citadele banka 43:51 (10:9, 9:13, 13:10, 11:19)
ABLV Bank: Lazdiņš 21, Upītis 9, Starpiņš 6, Dovgaņuks 3, Saulītis 3, Šaķis 1.
Citadele banka: Ozoliņš 26, Grandāns 15, Martuzāns 8, Macijevskis 2, Rauza, Freimanis, Kotāns, Geida, Velde, Basankovičs, Vēveris.

Nordea banka - Hipotēku banka 39:64 (7:19, 11:18, 8:15, 13:12)
Nordea banka: Zābers 11, Freimanis 7, Pīlābers 6, Gusts 5, Krūklis 4, Bukeika 4, Miķelsons 2.
Hipotēku banka: Vonsovičs 15, Kindzulis 13, Kalniņš 12, Liepiņš 11, Dūšelis 6, Serģis 4, Āboltiņš 2, Karpovs 1.

Swedbank - DNB banka 67:41 (10:14, 20:12, 21:13, 16:2)
Swedbank: Hauks 22, Pogiņš 12, Vārna 11, Ivanovs 6, Mencis 4, Kopštāls 4, Mežsargs 4, Poga 2, Blumbergs 2.
DNB banka: Znotiņš 18, Vikmanis 9, Bērziņš 8, Tverijons 4, Gulbis 2, Mazurs, Ločmelis.

LBBK pamatturnīra noslēguma tabula

Hipotēku banka    6    5 – 1    333:289    11
Swedbank        6    5 – 1    371:272    11
SEB banka        6    4 – 2    313:282    10
Citadele banka        6    3 – 3    278:304    9
DNB banka        6    3 – 3    296:297    9
ABLV Bank        6    1 – 5    266:317    7
Nordea banka        6    0 – 6    232:328    6
 

Latvijas Banku basketbola kausā uz finālu traucas „Swedbank” un „Hipotēku banka”
15.04.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīra turpinājumā svētdien, 14. aprīlī pagājušā gada finālistu – „Swedbank” un „SEB bankas” – spēlē saistošā cīņā uzvarēja pēdējo trīs gadu čempioni „Swedbank”, sperot platu soli uz finālu. Pirms pēdējās kārtas tieši „Swedbank” un „Hipotēku banka” ieņem līderpozīcijas.

Sestās kārtas un, iespējams, vienā no pamatturnīra svarīgākajām spēlēm tikās komandas, kuras pirms gada tikās finālā. Lai arī abas sāncenses nebija maksimāli labākajā sastāvā, „Swedbank” izdevās pārsteigt sāncenšus ar varenu starta izrāvienu – 12:2. Arī pirmā puslaika turpinājumā čempioni, it īpaši Madars Vārna un Andis Pogiņš, darbojās daudz pārliecinošāk par sāncenšiem. Neilgi pirms lielā pārtraukuma „Swedbank” pat panāca 38:17, bet puslaiks tika pabeigts ar „SEB bankas” diviem realizētajiem trīspunktniekiem, iezīmējot iespējamo atspēlēšanos.

Otrajā puslaikā „SEB banka” attaisnoja cerības uz saspringtu cīņu. Uzbrukumā arvien biežāk precīzus metienus izpildīja Linards Larionovs un Didzis Freivalds. Nepilnas trīs minūtes pirms finālsvilpes „SEB banka” pietuvojās līdz 58:60. Svarīgā brīdī precīzi bija „Swedbank” līderi Pogiņš un Vārna, nodrošinot uzvaru ar 68:63. Līdz ar to „Swedbank” izcīnīja ceturto uzvaru piecās spēlēs, ievērojami uzlabojot izredzes kārtējo reizi spēlēt finālā. Uzvarētāju rindās Vārna un Pogiņš attiecīgi guva 30 un 21 punktu, bet zaudētāju rindās Larionovs guva 18 punktus.

„Hipotēku bankas” basketbolisti apliecināja favorītu statusu spēlē ar „ABLV Bank” – 69:54, gūstot ceturto panākumu piecos mačos. Uzvarētāju rindās Mareks Vonsovičs guva 18 punktus. Tikpat rezultatīvs bija arī „ABLV Bank” rezultatīvākais basketbolists Aleksandrs Lapejevs.

„DNB bankas” komanda ar  45:28 pārspēja „Nordea banku”, saglabājot vismaz teorētiskas izredzes iekļūt finālā. Uzvarētāju sastāvā ar 17 punktiem izcēlās Krišjānis Znotiņš.

Šogad par čempionu titulu sacenšas - „Swedbank”, „SEB Banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank” un „Hipotēku banka”. No 3. marta līdz 21. aprīlim tiek aizvadīts apļa turnīrs, pēc kura rezultātiem tad arī kļūs zināmas komandas, kuras 27. aprīlī lielajā finālā sacentīsies par čempionu titulu, trešo un piekto vietu.

Cīņā par vietu finālā favorītu statusā ir „Swedbank” un „Hipotēku banka”, kurām 21. aprīlī uzvaras attiecīgi pār „DNB banku” un „Nordea banku” garantēs vienu no pirmajām divām vietām. Tajā pašā laikā izredzes uz vismaz otro vietu saglabā arī „DNB banka”, kam uzvara pār „Swedbank” ar vismaz trīs punktu pārsvaru ļautu sasniegt kāroto mērķi.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”, kā arī sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 6. kārtas rezultāti:

DNB banka - Nordea banka 45:28 (7:4, 15:8, 13:8, 10:8)
DNB banka: Znotiņš 17, Tverijons 9, Gulbis 6, Bērziņš 4, Ločmelis 4, Kauss 3, Ķirsons 2.
Nordea banka: Fromanis 15, Pīlābers 6, Valtmanis 5, Zābers 2, Bukeika, Krūklis, Gusts.

SEB banka - Swedbank 63:68 (4:14, 19:24, 20:16, 20:14)
SEB banka: L. Larionovs 18, Freivalds 15, Štālbergs 10, Gosts 6, Stašāns 6, Portnovs 5, Bergmanis 2, Martinsons 1.
Swedbank: Vārna 30, Pogiņš 21, Mežsargs 9, Kopštāls 5, Mencis 3, Lezdiņš, Blumbergs, Ivanovs.

Hipotēku banka - ABLV Bank 69:54 (26:15, 12:16, 16:11, 15:12)
Hipotēku banka: Vonsovičs 18, Roķis 14, Kalniņš 12, Liepiņš 12, Kindzulis 7, Serģis 6, Dūšelis.
ABLV Bank: Lapejevs 18, Starpiņš 13, Lazdiņš 12, Upītis 6, Saulītis 5.

Turnīra tabula

Hipotēku banka    5    4 – 1    269:250    80,0 %
Swedbank        5    4 – 1    304:231    80,0 %
SEB banka        6    4 – 2    313:282    66,7 %
DNB banka        5    3 – 2    255:230    60,0 %
Citadele banka        5    2 – 3    227:261    40,0 %
ABLV Bank        5    1 – 4    223:266    20,0 %
Nordea banka        5    0 – 5    193:264    0,0 %

Latvijas Banku basketbola kausa vēsturē pirmais turnīrs arī sievietēm
15.04.2013

Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) izcīņas 20. turnīrā sestdien, 13. aprīlī pirmo reizi sacensību vēsturē laukumā devās sieviešu komandas, lai sacenstos „Trīs pret trīs” formātā. Septiņu vienību apļa turnīrā kļuva zināms, ka 27. aprīlī finālā par vēsturisko čempionu titulu sacentīsies „Citadele banka 1” un „DNB banka”.

LBBK vēsturē vairākas komandas sastāvos iekļāva dāmas, taču tikai 20 gadus pēc turnīra dibināšanas izdevās sarīkot sieviešu vienību pilnvērtīgas sacensības. Lai mazinātu komandu veidošanas sarežģītību, dāmas sacentās pēc „Trīs pret trīs” formāta. Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē pirmajā reizē startēja piecu banku – „Citadele bankas”, „DNB bankas”, „Hipotēku bankas”, „Nordea bankas” un „ Swedbank” – kopumā septiņas komandas.

Sacensību dalībnieces aizvadīja apļa turnīru, izspēlējot pa sešām astoņu minūšu garām spēlēm uz vienu grozu. Punkti par gūtajiem groziem netika aprēķināti kā klasiskajā basketbolā, bet gan kā ielu basketbolists – viens un divi.

Sešas uzvaras sešās spēlēs izcīnīja „Citadele bankas” pirmā komanda. 27. aprīlī lielajā finālmačā „Citadele banka” mērosies spēkiem ar „DNB banku”, kas turnīra laikā ar 6:7 zaudēja savstarpējā spēlē, kā arī cīnījās neizšķirti ar „Hipotēku banku”.

LBBK vēsturē pirmo bronzas medaļu ieguvēju noteica savstarpējās spēles rezultāts, jo „Nordea banka” un „Hipotēku banka” sešos mačos izcīnīja pa 13 punktiem. Trešo vietu ieguva „Nordea banka”, kas ar 9:7 bija uzveikusi „Hipotēku banku”. Turpmākajās vietās ierindojās „Swedbank 1”, „Citadele banku 2” un „Swedbank 2”.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva „Nordea bankas” basketboliste Santa Leimane, kuras rēķinā 30 punkti. Labāko trijniekā iekļuva arī nākamās finālistes – Dace Dauģe („DNB banka”) un Anna Kondratoviča („Citadele banka 1”). Viņu rēķinā attiecīgi 23 un 20 punkti.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv” un īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”.

Fotogrāfijas no turnīra: 1.daļa, 2.daļa, 3.daļa.

LBBK turnīra tabula sievietēm 3:3

Citadele banka 1    6-0-0    48:23    18
DNB banka        4-1-1    42:22    15
Nordea banka        3-1-2    37:32    13
Hipotēku banka    3-1-2    45:34    13
Swedbank 1        2-0-4    27:28    10
Citadele banka 2    1-0-5    13:40    8
Swedbank 2        0-1-5    11:34    7
 

Latvijas Banku basketbola kausa čempioniem pirmais zaudējums
08.04.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīrā svētdien, 7. aprīlī tika aizvadītas trīs interesantas piektās kārtas spēles. Pirmo zaudējumu pēdējo trīs gadu čempionvienībai „Swedbank” prata sagādāt „Hipotēku banka”, kas vēl kopā ar „SEB banku” tad arī veido favorītu pulku cīņā par divām vietām superfinālā. Nākamās spēles vīriešu komandas aizvadīs 14. aprīlī, bet dienu iepriekš sieviešu vienību priekšsacīkstes formātā „trīs pret trīs”.

Piektās kārtas pirmajā spēlē starp „Swedbank” un „Hipotēku banku” bija grūti iepriekš prognozēt uzvarētāju, jo čempioni cīņā devās bez sava vērtīgākā spēlētāja Anda Pogiņa. „Hipotēku banka” aizvadīja trīs lieliskas ceturtdaļas, nostiprinoties vadībā ar 39:22. Taču atlikušajās astoņās minūtēs „Swedbank” treneris Andrejs Siliņš prata lauzt mača gaitu, liekot lietā aktīvu sāncenšu segšanu pa visu laukumu. Ofensīva vainagojās ar vadības atgūšanu – 45:41. Tomēr par mača varoni šoreiz nekļuva neviens no „Swedbank” basketbolistiem, bet gan Lauris Kindzulis, kurš pēdējā minūtē realizēja divus trīspunktniekus, līdz ar finālsvilpi izraujot uzvaru „Hipotēku bankai” – 47:46. Interesanti, ka „Hipotēku bankai” pēdējā ceturtdaļā visus astoņus punktus guva Kindzulis, bet kopumā viņa rēķinā 15 punkti. Zaudētājiem ar 13 punktiem izcēlās Madars Vārna.

Pēc cita scenārija, taču ne mazāk aizraujošā cīņā tika noteikts „Citadele bankas” un „DNB bankas” spēles uzvarētājs. „Citadeles bankas” panākuma galvenais kaldinātājs bija turnīra rezultatīvākais spēlētājs Kārlis Ozoliņš, kurš tieši pēdējā ceturtdaļā savas komandas labā guva 12 punktus. Lai arī „DNB bankas” basketbolisti pēdējās minūtēs realizēja tikai trīs no astoņiem soda metieniem, taču pēdējās sekundēs vēl bija iespēja panākt neizšķirtu. Šoreiz „Citadele banka” nosargāja uzvaru ar 55:52. Ozoliņš kopumā guva 30 punktus, ieskaitot septiņus (!) precīzus trīspunktniekus. Zaudētājiem ar 28 punktiem izcēlās Krišjānis Znotiņš.

Trešā spēle aizritēja ļoti mazrezultatīvi, taču tā pa īstam ne brīdi neradās šaubas, ka „SEB banka” tomēr pieveiks „ABLV Bank”. Pēdējā ceturtdaļā „ABLV Bank” pietuvojās līdz pat 29:33, taču sāncenši atbildēja ar četriem precīziem soda metieniem pēc kārtas, gūstot uzvaru ar 37:29. „SEB bankas” rindās ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Linards Larionovs, bet sāncenšiem 14 punktiem Guntara Lazdiņa rēķinā.

Pirms pēdējām divām kārtām uz vietām lielajā finālā visreālāk pretendē „SEB banka”, kas guvusi četrus panākumus piecās spēlēs, kā arī „Swedbank” un „Hipotēku banka”, kuru rēķinā pa trijām uzvarām četros mačos. Ļoti svarīgs mačs notiks 14. aprīlī, kad spēkiem mērosies 2012. gada finālistes – „Swedbank” un „SEB banka”. Nosacīti labākā situācijā pašreiz atrodas „Hipotēku banka”, kurai atlikušajās spēlēs jātiekas ar attiecīgi sestajā un septītajā vietā pašreiz esošajām „ABLV Bank” un „Nordea banku”.

Sestdien, 13. aprīlī LBBK divdesmit gadu ilgajā vēsturē pirmo reizi laukumā dosies sieviešu komandas, kuras sacentīsies „trīs pret trīs” formātā. Turnīra pirmsākumos vīriešu vienību rindās tika pieteikts pa kādai dāmai, bet šoreiz par pirmo čempionu titulu cīnīsies piecu banku kopumā septiņas komandas. Pēc apļa turnīra sistēmas spēlēs „Citadele banka” (2 komandas), „Swedbank” (2 komandas), „DNB banka”, „Hipotēku banka” un „Nordea banka”. 13. aprīlī kļūs zināmas finālistes, kuras par zelta medaļām sacentīsies 27. aprīlī tieši pirms lielās finālspēles par čempionu titulu vīriešiem.

Šogad par 20. čempionu titulu vīriešu komandām sacenšas - „Swedbank”, „SEB Banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank” un „Hipotēku banka”. No 3. marta līdz 21. aprīlim tiek aizvadīts apļa turnīrs, pēc kura rezultātiem tad arī kļūs zināmas komandas, kuras 27. aprīlī lielajā finālā sacentīsies par zelta medaļām, trešo un piekto vietu.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv” un īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”.

LBBK 5. kārtas rezultāti:

Swedbank - Hipotēku banka 46:47 (8:13, 8:9, 6:17, 24:8)
Swedbank: Vārna 13, Poga 12, Mežsargs 8, Ivanovs 6, Iškāns 4, Kopštāls 3, Mūrnieks, Mencis, Daugulis.
Hipotēku banka: Kindzulis 15, Roķis 8, Liepiņš 8, Serģis 6, Vonsovičs 6, Āboltiņš 4, Karpovs.

Fotogrāfijas no spēles

Citadele banka - DNB banka 55:52 (16:16, 13:11, 14:13, 12:12)
Citadele banka: Ozoliņš 30, Grandāns 18, Geida 5, Kotāns 2, Veide, Rauza.
DNB banka: Znotiņš 28, Ločmelis 12, Tverijons 7, Gulbis 3, Kauss 2, Počs, Ciesa, Ķirsons.

Fotogrāfijas no spēles

ABLV Bank - SEB banka 29:37 (10:8, 3:6, 4:8, 12:15)
ABLV Bank: Lazdiņš 14, Saveiko 6, Bajārs 5, Lapejevs 4, Šaķis, Dovgaņuks, Saulītis, Upītis.
SEB banka: L. Larionovs 15, Freivalds 10, Štālbergs 5, Bergmanis 5, Gosts 2, Martinsons, Assāns, Rupmejs.

Fotogrāfijas no spēles

LBBK turnīra tabula:

SEB banka        5    4 – 1    250:214    80,0 %
Hipotēku banka    4    3 – 1    200:196    75,0 %
Swedbank        4    3 – 1    236:168    75,0 %
DNB banka        4    2 – 2    210:202    50,0 %
Citadele banka        5    2 – 3    227:261    40,0 %
ABLV Bank        4    1 – 3    169:197    25,0 %
Nordea banka        4    0 – 4    165:219    0,0 %
 

Latvijas Banku basketbola kausā saasinās cīņa par vietu finālā
25.03.2013.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīrā svētdien, 24. martā tika aizvadītas ceturtās kārtas spēles, pēc kurām ievērojami saasinājās cīņa par vietu finālā. „Swedbank” saglabā favorītes statusu, bet „SEB banka”, „DNB banka” un „Hipotēku banka” kļuvušas par reālākajām pretendentēm uz nākamo vietu sadalīšanu. Turnīrs turpināsies 7. aprīlī.

Kārtas pirmajā spēlē sacentās komandas, kurām līdz šim nebija izdevies tikt pie uzvaras. „Nordea banka” un „ABLV Bank” spēles pirmo ceturtdaļu aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, divu punktu pārsvaru iegūstot „ABLV Bank” – 15:13. Izšķirošie notikumi risinājās otrajā astoņminūtē, kad „ABLV Bank” bija pārāka ar 13:2 (!). Atlikušajā laikā „Nordea banka” prata atspēlēt tikai divus punktus, piedzīvojot ceturto zaudējumu četros mačos – 39:50. Savukārt „ABLV Bank” šis bija pirmais panākums trijās spēlēs. Uzvarētājiem ar 15 punktiem izcēlās Artis Starpiņš, bet zaudētājiem Mikus Freimanis guva 22 punktus.

Lai arī „SEB banka” bija pulcējusi līdz šim labāko sastāvu šā gada turnīrā, bet „DNB bankai” nācās iztikt bez Renāra Tverijona un Māra Vikmaņa, tomēr uzvarētājs tika noteikts tikai pēdējās sekundēs. Vispirms „SEB bankas” basketbolists Linards Larionovs ne tikai sekmīgi pabeidza caurgājienu, bet arī realizēja papildus soda metienu, panākot 50:50. Sāncenšu uzbrukums nebija sekmīgs, taču atlikušajos mirkļos „DNB banka” vēl paspēja pārkāpt noteikumus pret Ingu Rigasu. Viņš realizēja pirmo no „sodiņiem”, nodrošinot uzvaru ar 51:50. „SEB bankas” rindās tieši Rigass bija rezultatīvākais ar 13 punktu guvumu, bet „DNB bankai’ ar 20 punktiem izcēlās Armands Ločmelis.

Līdz pat pēdējām sekundēm nebija zināms uzvarētājs arī „Hipotēku bankas” un „Citadele bankas” mačā. Neskatoties uz to, ka „Citadele” maču iesāka ar 20:6, taču tai neizdevās nosargāt pārsvaru. Pēdējā minūtē vispirms Lauris Kindzulis panāca 50:48 par labu „Hipotēku bankai”, bet Māris Martuzāns atbildēja ar diviem garām aizmestiem soda metieniem. Atlikušajās sekundēs vairs rezultāts nemainījās, „Hipotēku bankai” gūstot otro panākumu trijos mačos. Uzvarētājiem Mārtiņš Roķis guva 14 punktus, bet zaudētājiem kārtējo rezultatīvo spēli aizvadīja Kārlis Ozoliņš – 18 punkti.

LBBK spēles atsāksies pēc Lieldienu pārtraukuma, kad svētdien, 7. aprīlī turpat Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē sacentīsies „Swedbank” – „Hipotēku banka”, „Citadele banka” – „DNB banka” un „ABLV Bank” – „SEB banka”.

Pēc pamatturnīra pirmās daļas „Swedbank” ar trijām uzvarām trijās spēlēs saglabā favorītes statusu, taču atlikušajā laikā būs jāaizvada mači pret visām pretendentēm uz vietu finālā – „SEB banku”, „Hipotēku banku” un „DNB banku”. Interesanti, ka minētās trīs komandas savstarpējās spēlēs guvušas pa vienai uzvarai, bet vienādu punktu skaita gadījumā vietu sadalījumu noteiks gūtie un zaudētie punkti šajos mačos. Tad augstāku vietu ieņemtu „DNB banka”, apsteidzot „Hipotēku banku” un „SEB banku”. Līdz ar to vismaz pēdējām divām vienībām ir papildus motivācija sagādāt pārsteigumu un uzveikt čempionvienību „Swedbank”.

Šogad par čempionu titulu sacenšas - „Swedbank”, „SEB Banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank” un „Hipotēku banka”. No 3. marta līdz 21. aprīlim tiek aizvadīts apļa turnīrs, pēc kura rezultātiem tad arī kļūs zināmas komandas, kuras 27. aprīlī lielajā finālā sacentīsies par čempionu titulu, trešo un piekto vietu.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv” un īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”.

LBBK 4. kārtas rezultāti:


Nordea banka - ABLV Bank 39:50 (13:15, 2:13, 10:9, 14:13)
Nordea banka: Freimanis 22, Gusts 9, Lielpēteris 5, Valtmanis 2, Zābers 1, Miķelsons, Bukeika, Krūklis, Bergs.
ABLV Bank: Starpiņš 15, Lazdiņš 13, Bajārs 8, Šaķis 5, Upītis 3, Lapejevs 3, Dovgaņuks 2, Saveiko 1, Saulītis.

Fotogrāfijas no spēles

DNB banka - SEB banka 50:51 (13:14, 8:10, 14:15, 15:12)
DNB banka: Ločmelis 20, Znotiņš 14, Bērziņš 6, Kauss 5, Mazurs 3, Gulbis 2, Počs, Ķirsons.
SEB banka: Rigass 13, Freivalds 9, L. Larionovs 9, Stašāns 9, Štālbergs 7, Martinsons 2, Gosts 2, Portnovs, Assāns, Bergmanis.

Fotogrāfijas no spēles

Hipotēku banka - Citadele banka 50:48 (13:25, 15:7, 13:7, 9:9)
Hipotēku banka: Roķis 14, Kindzulis 11, Kalniņš 11, Vonsovičs 10, Serģis 4, Karpovs.
Citadele banka: Ozoliņš 18, Grandāns 15, Martuzāns 9, Kotāns 2, Geida 2, Basankovičs 2, Vēveris, Macijevskis.

Fotogrāfijas no spēles

Latvijas Banku basketbola kausā nepārspētas paliek Swedbank un DNB banka
18.03.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīra turpinājumā trešās kārtas spēlēs kārtējo panākumu izcīnīja čempionvienība „Swedbank”, kā arī svarīgas uzvaras guva „DNB banka” un „SEB banka”. Turnīra turpinājums turpat 24. martā.

Trešās kārtas pirmajā spēlē „Swedbank” mērojās spēkiem ar „Citadele banku”, kas uz šo cīņu bija pulcējusi neredzēti spēcīgu sastāvu. Ar to gan bija par maz, lai pārspētu pēdējo trīs gadu banku basketbola labāko komandu „Swedbank” – 40:59. Iespējams, ka „Citadele bankas” puišiem būtu iespēja pacīnīties par uzvaru, taču „Swedbank” rindās lielisku maču aizvadīja savulaik Latvijas Basketbola līgā sekmīgi spēlējušais Andis Pogiņš. Viņa rēķinā 29 punkti. Zaudētājiem ar 24 punktiem izcēlās Kārlis Ozoliņš, kurš šajā turnīrā ir viens no favorītiem uz „Betolli” rezultatīvākā spēlētāja titulu. „Swedbank” šis bija trešais panākums trijos mačos, bet „Citadele bankas” rēķinā viena uzvara trijās spēlēs.

Dienas aizraujošākā cīņa risinājās „DNB bankas” un „Hipotēku bankas” spēlē, kurā līdz pat pēdējām sekundēm saglabājās intriga. Laurim Kindzulim ar trīspunktnieku bija iespēja panākt neizšķirtu (49:49), taču viņa metiens nebija sekmīgs. Punktu šai spēlei pielika „DNB bankas” basketbolista Armanda Ločmeļa realizētais soda metiens – 50:46. Uzvarētāju rindās lielisku sniegumu demonstrēja basketbola meistarību LBL-3 komandā BK „Sigulda” papildinošais Māris Vikmanis. Viņš guva 19 punktus. Zaudētājiem ar 16 punktiem izcēlās Kindzulis. „DNB bankai” šis bija otrais panākums divos mačos, bet „Hipotēku bankas” rēķinā viena uzvara un viens zaudējums.

Lai arī „SEB banka” šoreiz bija pulcējusi tikai sešus basketbolistus, kuru pulkā nebija uzbrukuma līdera Inga Rigasa, taču tik un tā izdevās pārspēt „Nordea banku” – 54:41. Uzvarētājiem pa 15 punktiem guva Didzis Freivalds un Linards Larionovs, bet „Nordea bankas” rindās Mikus Freimanis guva 12 punktus. „SEB bankas” rēķinā ir divas uzvaras trijos mačos, bet „Nordea bankai” šī bija jau trešā neveiksme pēc kārtas.

Šogad par čempionu titulu sacenšas - „Swedbank”, „SEB Banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank” un „Hipotēku banka”. No 3. marta līdz 21. aprīlim tiek aizvadīts apļa turnīrs, pēc kura rezultātiem tad arī kļūs zināmas komandas, kuras 27. aprīlī lielajā finālā sacentīsies par čempionu titulu, trešo un piekto vietu.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”, kā arī sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 3. kārtas rezultāti:

Swedbank - Citadele banka 59:40 (11:10, 16:12, 14:14, 18:4)
Swedbank: Pogiņš 29, Hauks 10, Vārna 7, Ivanovs 5, Mežsargs 4, Lezdiņš 3, Kopštāls 1, Blumbergs, Daugulis.
Citadele banka: Ozoliņš 24, Grandāns 5, Martuzāns 4, Vēveris 3, Geida 2, Macijevskis 2, Rauza, Basankovičs, Kokainis.

Fotogrāfijas no spēles

DNB banka - Hipotēku banka 50:46 (6:10, 17:10, 16:14, 11:12)
DNB banka: Vikmanis 19, Ločmelis 13, Znotiņš 8, Mazurs 6, Tverijons 4, Bērziņš, Gulbis, Ķirsons.
Hipotēku banka: Kindzulis 16, Kalniņš 11, Vonsovičs 9, Āboltiņš 7, Karpovs 3, Dūšelis.

Fotogrāfijas no spēles

SEB banka - Nordea banka 54:41 (9:8, 13:12, 19:11, 13:10)
SEB banka: Freivalds 15, L. Larionovs 15, Štālbergs 14, Martinsons 8, Assāns 2, Rupmejs.
Nordea banka: Freimanis 12, Lielpēteris 11, Gusts 6, Pīlābers 5, Krūklis 3, Zābers 2, Valtmanis 2, Seikovskis, Bergs, Bukeika.

Fotogrāfijas no spēles
 

Latvijas Banku basketbola kausa spēlēs uzvar pagājušā gada laureāti
11.03.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīra otrās kārtas spēlēs svētdien Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē panākumus izcīnīja 2012. gada trīs labākās komandas – „Swedbank”, „SEB banka” un „DNB banka”. Turnīra turpinājums turpat 17. martā.

Otrās kārtas pirmajā spēlē laukumā devās „DNB banka”, kurai šis bija turnīra pirmais mačs. Tas nebija par šķērsli uzvarai pār „ABLV Bank” – 58:50. Lai arī „DNB bankas” sastāvs nav piedzīvojis lielas izmaiņas, taču lomu sadalījums ir cits nekā gadu iepriekš. Par galvenajiem uzvaras kaldinātājiem kļuva Krišjānis Znotiņš un Renārs Tverijons, kuri guva attiecīgi 25 un 23 punktus. Zaudētāju rindās ar 20 punktiem izcēlās Kaspars Bajārs.

Lai arī „SEB banka” cīņā ar „Citadele banku” devās bez Didža Freivalda un Mārtiņa Bergmaņa, kuri šo spēli bija spiesti izlaist disciplināro sodu dēļ, taču tai izdevās izcīnīt uzvaru ar 56:37. Par galveno panākuma kaldinātāju kļuva pirmajā mačā nespēlējušais Ingus Rigass, kura rēķinā 26 punkti. „Citadele bankas” labā 18 punktus guva Kārlis Ozoliņš. Pēc šī mača abu komandu bilance ir vienāda – pa vienai uzvarai un zaudējumam.

Pēdējo trīs gadu čempionvienība „Swedbank” otro nedēļu pēc kārtas guva pārliecinošu uzvaru. Šoreiz „Swedbank” ar 68:41 uzveica „Nordea banku”. Uzvarētājiem pa 19 punktiem guva Ģirts Hauks un Andis Pogiņš, bet sāncenšiem ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Mikus Freimanis. „Nordea bankai” šī bija jau otrā neveiksme divos mačos.

Šogad par čempionu titulu sacenšas - „Swedbank”, „SEB Banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank” un „Hipotēku banka”. No 3. marta līdz 21. aprīlim tiek aizvadīts apļa turnīrs, pēc kura rezultātiem tad arī kļūs zināmas komandas, kuras 27. aprīlī lielajā finālā sacentīsies par čempionu titulu, trešo un piekto vietu.

LBBK trešās kārtas spēlēs 17. martā „Swedbank” sacentīsies ar „Citadele banku”, bet pārējie divi mači būs ne tikai neprognozējami, bet arī ļoti svarīgi vietu sadalījumā. Vispirms „DNB banka” mērosies spēkiem ar „Hipotēku banku”, bet pēc tam „SEB banka” spēlēs ar „Nordea banku”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”, kā arī sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 2. kārtas rezultāti

ABLV Bank - DNB banka 50:58 (17:15, 16:15, 6:14, 11:14)

ABLV Bank: Bajārs 20, Lazdiņš 12, Starpiņš 6, Upītis 5, Saulītis 4, Saveiko 3, Lapejevs, Šaķis, Dovgaņuks.
DNB banka: Znotiņš 25, Tverijons 23, Ločmelis 8, Bērziņš 2, Mazurs, Gulbis.

Fotogrāfijas no spēles

Citadele banka - SEB banka 37:56 (7:17, 9:16, 9:6, 12:17)

Citadele banka: Ozoliņš 18, Grandāns 10, Kotāns 7, Geida 2, Kokainis, Freimanis.
SEB banka: Rigass 26, Martinsons 14, Štālbergs 8, Assāns 7, Gosts 1, Rupmejs, Stavro.

Fotogrāfijas no spēles

Nordea banka - Swedbank 41:68 (7:19, 6:15, 16:19, 12:15)

Nordea banka: Freimanis 13, Lielpēteris 9, Pilābers 6, Zābers 6, Seikovskis 4, Gusts 3, Valtmanis, Miķelsons, Krūklis.
Swedbank: Hauks 19, Pogiņš 19, Vārna 17, Mežsargs 6, Kopštāls 5, Daugulis 2, Mencis, Ivanovs, Blumbergs.

Fotogrāfijas no spēles
 

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņa uzsākta ar skarbām cīņām
04.03.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīrā svētdien Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē tika aizvadītas pirmās kārtas spēles, kas noritēja skarbā cīņā, jo neiztika bez noraidījumiem un tehniskām piezīmēm, bet pirmos panākumus savā rēķinā ierakstīja ne tikai čempionvienība „Swedbank”, bet arī „Citadele banka” un „Hipotēku banka”.

Šogad par čempionu titulu sacenšas - „Swedbank”, „SEB Banka”, „DNB banka”, „Nordea banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank” un „Hipotēku banka”. No 3. marta līdz 21. aprīlim tiek aizvadīts apļa turnīrs, pēc kura rezultātiem tad arī kļūs zināmas komandas, kuras 27. aprīlī lielajā finālā sacentīsies par čempionu titulu, trešo un piekto vietu.

Gods atklāt turnīru tika „Nordea bankai” un „Citadele bankai”, kas pirms gada ieņēma attiecīgo ceturto un piekto vietu. „Citadeles banka” pārliecinoši iesāka spēli, izraujoties vadībā ar 13:2, taču uzvarētāji tik un tā tika noteikti tikai pēdējā minūtē. Pēc Uģa Pīlābera realizētā trīspunktnieka „Nordea banka” pietuvojās līdz pat 44:46. Soda metienu izpildē nesekmējās abām komandām, taču nepilnu sekundi pirms finālsvilpes „Citadele banka” tomēr saglabāja vadību – 47:44. Mikus Freimanis vēl paspēja izpildīt trīspunktnieku, taču tas nebija sekmīgs, neļaujot „Nordea bankai” panākt pagarinājumu. Uzvarētājiem ar lielisku spēli komandas sastāvā debitēja Kārlis Ozoliņš, kurš guva 29 punktus. Zaudētājiem ar 20 punktiem izcēlās Ivars Seikovskis.

Pēdējo trīs gadu čempionvienība „Swedbank” turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru pār „ABLV bank”, kas pirms gada bija spiesta samierināties ar sesto vietu. Lielas izmaiņas spēku samēros nebija notikušas, un „Swedbank” bija pārāka ar 63:40. Uzvarētājiem ar 29 punktiem izcēlās 2012. gada turnīra vērtīgākais spēlētājs Madars Vārna. „ABLV Bank” labā 15 punktus guva Guntars Lazdiņš.

„Hipotēku banka” atgriezusies banku basketbolā pēc vairāku gadu pārtraukuma. Spēlēšana Dubultamatieru līgā bijusi pietiekami noderīga labas sportiskās formas veidošanai. „Hipotēku banka” jau pirmajā savā spēlē pārsteidza pagājušā gada vicečempioni „SEB banku” – 57:52. Trešajā ceturtdaļā „Hipotēku bankas” pārsvars sasniedza 19 punktus (40:21), taču pat šādā situācijā notikumi laukumā izvērtās nesportiskas rīcības pārbagātā epizodē, pēc kuras tiesneši diskvalificējošās piezīmes piešķīra „SEB bankas” basketbolistiem Didzim Freivaldam un Mārtiņam Bergmanim, kā arī sāncenšu vienības brangākajam vīram Mārtiņam Roķim. Naudas sods un spēles izlaišana noteikti palīdzēs karstgalvjiem turpmāk meklēt sportiskākus veidus uzvaras gūšanai. Uzvarētājiem Lauris Kindzulis guva 19 punktus, bet zaudētājiem 17 punkti Andra Assāna rēķinā.

LBBK otrās kārtas spēles tiks aizvadītas svētdien, 10. martā turpat Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē. Dienas spraigākā cīņa paredzama mačā starp „Citadele banku” un „SEB banku”, kas gan diskvalifikāciju dēļ nebūs labākajā sastāvā. Vēl spēlēs „DNB banka” un „ABLV Bank”, kā arī „Swedbank” eksaminēs „Nordea banku”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, īpaši izveidotajā „Facebook.com” lapā „Facebook.com/BankuBasketbols”, kā arī sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 1. kārtas rezultāti

Nordea banka - Citadele banka 44:47 (9:14, 16:8, 3:12, 16:13)

Nordea banka: Seikovskis 20, Zābers 11, Pīlābers 8, Freimanis 5, Valtmanis, Bukeika, Bukeika.
Citadele banka: Ozoliņš 29, Grandāns 10, Rauza 2, Mežis 2, Vēveris 2, Kokainis 1, Geida.

Fotogrāfijas no spēles

Swedbank - ABLV Bank 63:40 (19:4, 18:9, 14:10, 12:17)

Swedbank: Vārna 29, Pogiņš 8, Hauks 8, Poga 6, Mencis 4, Blumbergs 3, Kopštāls 3, Kanasts 2, Ivanovs, Mežsargs.
ABLV bank: Lazdiņš 15, Šaķis 10, Starpiņš 7, Lapejevs 4, Dovgaņuks 2, Bajārs 2, Dombrovskis, Saulītis.

Fotogrāfijas no spēles

SEB banka - Hipotēku banka 52:57 (14:23, 7:10, 8:10, 23:14)

SEB banka: Assāns 17, L. Larionovs 14, Gosts 7, Portnovs 6, Freivalds 4, Bergmanis 2, Rupmejs 2.
Hipotēku banka: Kindzulis 19, Roķis 15, Kalniņš 7, Āboltiņš 5, Liepiņš 4, Dūšelis 3, Serģis 2, Vonsovičs 2, Karpovs.

Fotogrāfijas no spēles

Svētdien 20. reizi sāksies cīņa par Latvijas Banku basketbola kausu
28.02.2013

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 20. turnīrā par čempionu titulu cīnīsies ne tikai septiņas vīriešu komandas – Swedbank, SEB Banka, DNB banka, Nordea banka, Citadele banka, ABLV Bank un Hipotēku banka, bet arī pirmo reizi sacensību vēsturē laukumā dosies sieviešu vienības, lai sacenstos „Trīs pret trīs” formātā. Pirmās spēles tiks aizvadītas 3. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē.

Latvijas Banku basketbola kauss (LBBK) ir viens no tradīcijām bagātākajiem sporta pasākumiem Latvijā, kura čempioni saņem īpašu metālā un akmenī kaltu ceļojošo trofeju. Gandrīz 20 kilogramus smagais kauss, kura autors ir savulaik LainBankas komandā spēlējušais mākslinieks Guntars Ošenieks, joprojām simbolizē iespēju sacensties basketbola laukumā ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī ierindas banku sfēras darbiniekiem. 20. reizi šis kauss banku basketbola čempioniem tiks pasniegts 27. aprīlī Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē notiekošajā fināldienā.

LBBK jubilejas turnīrā noticis nozīmīgs pavērsiens turnīra dalībnieku ziņā, jo šogad pirmo reizi notiks arī sieviešu komandas sacensības pašreiz tik populārajā basketbola formātā „Trīs pret trīs”. Debijas gadā izaicinājumu pieņēmušas pa divām komandām no Swedbank un Citadele bankas, kā arī sportiskās banku darbinieces no DNB bankas, Nordea bankas un Hipotēku bankas. 13. aprīlī notiks priekšsacīkstes, bet pirmās čempiones kļūs zināmas 27. aprīlī LBBK lielajā fināldienā.

No 3. marta līdz 21. aprīlim septiņas vīriešu komandas aizvadīs grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī Latvijas čempionvienības VEF Rīga trīspunktnieku konkurss.

LBBK turnīra labākie spēlētāji saņems balvas no modernajiem apģērbu un aksesuāru brendiem Penelopes tauriņi un Betolli, sporta preču tirdzniecības tīkla Sport 2000 veikala b.a.L.L., picērijas Maxi Pizza, pludmales volejbola halles Beach Box, kroga Ar mani atkal runā kaijas, bet labākās sieviešu komandas apdāvinās skaisto zeķu veikals Madam Baron un ziedu salons Nardes zieds. Kopā ar skaistumkopšanas salonu un frizētavu Rudais mac tiks noteikti mis un misters.

LBBK spēļu dienās, sākot no 10. marta, sacensību dalībniekus ciemos aicinās viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija esošais KHL Sports Bar, piedāvājot īpašus nosacījumus zīmola Bernard produkcijas baudīšanai.

Otro reizi turnīra vēsturē sadarbībā ar firmu Geka taps īpašas medaļas LBBK logo veidolā. Medaļas saņems 2013. gada turnīra labākās trīs komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

LBBK vēsture aizsākās 1993. gadā, pirmo čempionu titulu izcīnot Vācijas-Latvijas bankas darbiniekiem. Kā LainBankas Izaicinājuma kausa izcīņa dzimušais turnīrs nu jau vairāk nekā desmit gadus notiek Latvijas Komercbanku asociācijas paspārnē. Ar LBBK dalībnieku un rezultātu palīdzību var izsekot līdz banku sistēmas attīstībai Latvijā, jo pirmo divu turnīru laureātu pulkā bija arī bēdīgi slavenā Banka Baltija, bet turpmākajos turnīros startējušas bankas, par kuru pastāvēšanu atmiņas saglabājuši tikai finansisti. 20 gadu laikā tikai vienu reizi – 1994. gada banku krīzes situācijā – turnīrs nenotika, bet kopš tā laika tradīcija tikusi saglabāta, neraugoties ne uz kādiem notikumiem finanšu sektorā.

LBBK 19 turnīros sešus čempionu titulus izcīnījusi Swedbank, kuras rēķinā arī savulaik Vācijas-Latvijas bankas un Hansabankas gūtie panākumi. Tieši Swedbank basketbolisti ir triumfējuši pēdējos trijos turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši Parex bankas basketbolisti. Četri čempionu tituli SEB bankai (iepriekš arī Latvijas Unibanka), LainBanka uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – Falck Apsargs un Latvijas Krājbanka. Nevienu turnīru nav izlaidušas tieši Swedbank un Parex bankas vietu pārņēmušā Citadele banka. 18. reizi banku basketbola turnīrā piedalīsies SEB banka un DNB banka.

LBBK pagājušā gada finālā Swedbank ar 48:40 pārspēja SEB banku. Uzvarētājiem Madars Vārna guva 12 punktus, saņemot arī vērtīgākā spēlētāja balvu. Zaudētājiem ar 15 punktiem izcēlās Didzis Freivalds. Spēlē par trešo vietu DNB banka ar 61:49 uzvarēja Nordea banku, pirmo reizi iekļūstot laureātu trijniekā. Piekto vietu ieņēma Citadele banka, bet sesto pozīciju – ABLV Bank. VEF Rīga konkursā uzvarēja Mikus Freimanis (Nordea banka), bet Krown snaiperu konkursā labākais bija viņa komandas biedrs Mārtiņš Zābers.

Ar turnīra aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – būs iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā, kā arī populārākajā sporta portālā Sportacentrs.


Fotogrāfijas no 2012. gada turnīra:
Swedbank – SEB banka
DNB banka – Nordea
Citadele banka – ABLV Bank


Kontakti

Adrese

Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā
(Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās)

Tālrunis

67284561

E-pasta adrese:

tiesa [at] fstiesa.lv

Visas tiesības aizsargātas © 2020 Biedrība "Finanses un šķīrējtiesa"

Lapas karte