Banku basketbolā triumfē „Swedbank” kungi un „DNB bankas” dāmas. 28.04.2014.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīra fināldienā svētdien, 27. aprīlī neticami aizraujošās un saspringtās cīņās kļuva zināmi čempioni. „Swedbank” basketbolisti tikai pēdējā minūtē nodrošināja uzvaru pār „DNB banku”, izcīnot piekto čempionu titulu pēc kārtas, bet sieviešu „Trīs pret trīs” turnīra zelta mačā bija nepieciešami trīs pagarinājumi, lai 2013. gada fināla atkārtojumā „DNB banka” tomēr revanšētos un uzveiktu „Citadele banku”.

Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) izcīņā šogad cīņā par čempionu titulu iesaistījās sešas bankas. Skaidrs, ka 2010.-2013. gada labākā komanda „Swedbank” arī šajā turnīrā startēja kā favorīte, taču otra vieta finālā uzreiz jau bija brīva, jo pagājušā gada vicečempionei „Hipotēku bankai” pēc pārtapšanas par „Altum” tomēr neizdevās nokomplektēt komandu.

No 9. marta līdz 13. aprīlim notikušajā apļa turnīrā piecas uzvaras piecās spēlēs izcīnīja „Swedbank”, bet otras finālistes noteikšanai bija nepieciešami papildus rādītāju izvērtēšana, jo „DNB banka”, „Citadele banka” un „Nordea banka” bija guvušas pa trijiem panākumiem piecos mačos. Savstarpējās spēlēs katrai vienībai bija pa vienam panākumam un vienai neveiksmei, tādēļ izšķiroša bija gūto un zaudēto punktu bilance šajos mačos. Tieši tā noteica, ka lielajā finālā iekļūs „DNB banka”, bet pārējās divas komandas izspēlēs bronzas medaļu komplektu.

Mārupes sporta zāles tribīnes bija aizpildītas daudz vairāk nekā Latvijas Basketbola līgas klubu „Barons kvartāls” un „Turības” mājas spēlēs, tādēļ banku basketbolisti šim mačam veltīja visus spēkus, ļoti bieži meistarības iztrūkumus kompensējot ar milzu cīņassparu. Vēl trīs minūtes pirms finālsvilpes „DNB banka” bija vadībā ar 29:28, taču izšķirošajos mirkļos sāncenšu uzbrukumus izdevās apstādināt tikai ar noteikumu pārkāpumu palīdzību. „Swedbank” pārstāvji realizēja sešus soda metienus pēc kārtas, iegūstot zelta medaļu vērto pārsvaru un beigu beigās uzvarot ar 38:32.

Uzvarētāju rindās ar 18 punktiem izcēlās Madars Vārna, kurš tika atzīts par sporta un diētas uztura veikala „X-Power” vērtīgāko spēlētāju. Zaudētāju sastāvā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Krišjānis Znotiņš.

Pēc divu gadu pārtraukuma LBBK medaļnieku pulkā atgriezās „Citadele banka”, kas bronzas spēli sāka ar 0:11, taču prata atspēlēties un uzvarēt ar 57:46. Bronzas ieguvēju rindās rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Tomijs Stašāns, bet sāncenšiem ar 14 punktiem izcēlās Mikus Freimanis. Dienas pirmajā spēlē tika noteikts piektās vietas ieguvējs. Šajā mačā 2013. gada trešā labākā vienība „SEB banka” ar 62:52 uzveica „ABLV Bank”. Didzis Freivalds ar 16 punktiem bija rezultatīvākais „SEB bankas” sastāvā, bet pretiniekiem Guntars Lazdiņš guva 17 punktus.

Otro reizi LBBK vēsturē notikušajā sieviešu „Trīs pret trīs” turnīrā atkārtoti finālā tikās „Citadele banka-1” un „DNB banka”. Ja pirms gada uzvarēja „Citadele banka-1”, tad šoreiz bija nepieciešami trīs pagarinājumi, lai noteiktu, ka uzvarējušas „DNB bankas” dāmas – 10:9. Uzvarētājām visus desmit (!) punktus guva Dace Dauģe, saņemot arī vērtīgākās spēlētājas titulu. Dauģe saņēma arī „Baltic Wild” pamatturnīra rezultatīvākās spēlētājas balvu. Eksčempioņu rindās pagājušā gada labākā spēlētāja Anna Kondratoviča guva sešus punktus. Fināla komandas saņēma dāvanu kartes no pludmales volejbola halles „Beach Box”.

Mazajā finālā „Nordea banka” ar 8:7 pārspēja „Altum”, otro gadu pēc kārtas iegūstot bronzas medaļas. Uzvarētājām pa trijiem punktiem guva Zane Zeltiņa un Santa Leimane. Sāncensēm tikpat rezultatīvas bija Jolanta Ermane-Marčenko un Ilze Ermane.

„Nike” trīspunktnieku konkurss šogad noritēja pēc jauniem noteikumiem, konkursantiem pusfinālos un finālā sacenšoties vienam pret otru – minūtes laikā metieni tika izpildīta uz vienu grozu. Linardam Larionovam („SEB banka”) un Laurim Kindzulim („DNB banka”) finālā bija nepieciešama papildus pusminūte, lai noteiktu uzvarētāju. Par to kļuva 2013. gada šā konkursa vicečempions Larionovs, triumfējot ar viena trāpījuma pārsvaru – 8:7.

LBBK pamatturnīra labākos spēlētājus apbalvoja „Baltic Wild”. Rezultatīvākā spēlētāja un labākā trīspunktnieku izpildītāja balvas saņēma Kārlis Ozoliņš („Nordea banka”). Pārsteidzoši, taču abus šos titulus Ozoliņš izcīnīja arī pirms gada, taču pārstāvot „Citadele banku”. Labākā soda metienu izpildītāja laurus plūca Madars Vārna („Swedbank”). Jau tradicionāli tika noteikti arī ātrāko metienu realizētāji. „Baltic Wild” produkciju saņēma ātrāko divpunktnieku realizētāji Artis Starpiņš un Aleksandrs Lapejevs (abi „ABLV Bank”), soda metiena trāpītājs  Emīls Raiks („DNB banka”) un trīspunktnieka guvējs Emīls Zemītis („Nordea banka”).

Skaistumkopšanas salons un frizētava „Rudais mac” noteica skaistākos basketbolistus. Mis titulu saņēma Ieva Daukste („Citadele banka-2”), bet par Misteru kļuva Kristaps Kopštāls („Swedbank”).

Īpašu pārsteigumu sudraba un bronzas komandām sagādāja alus darbnīca „Labietis”, dāvājot basketbolistiem unikālo produkciju – pašbrūvēto alu. Iespējams, ka līdz nākamajam turnīram izdosies noteikt, kura no šķirnēm vislabāk palīdz izbaudīt meža medījumu gardumus no „Baltic Wild”?

LBBK 21 turnīrā nu jau astoņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv” un turnīra „Facebook” lapā „BankuBasketbols”, kur arī drīzumā būs atrodamas ne tikai fotogalerijas, bet arī videoapskats.

LBBK fināldienas rezultāti vīriešiem:

Par 5. vietu: "SEB banka" - "ABLV Bank" 62:52 (20:14, 16:9, 9:11, 17:18)
"SEB banka": Freivalds 16, Stašāns 13, Larionovs 11, Martinsons 11, Štālbergs 6, Portnovs 5.
"ABLV Bank": Lazdiņš 17, Kobiņecs 9, Lapejevs 8, Starpiņš 7, Dovgaņuks 4, Šaķis 3, Upītis 3, Určs 1.

Par 3. vietu: "Citadele banka" - "Nordea banka" 57:46 (10:17, 21:11, 15:6, 11:10)
"Citadele banka": Stašāns 19+7 AB, Cīrulis (83.g.) 16+12 AB, Martuzāns 8+16 AB, Kotāns 8+9 AB, Helmšteins 6+5 AB, Pirsko 0, Cīrulis (87.g.) 0, Freimanis 0.
"Nordea banka": Freimanis 14, Ozoliņš 13+9 AB, Zemītis 9+5 AB, Zābers 4, Kļaviņš 2+6 AB, Seikovskis 2, Gusts 2, Kvilis 0, Bukeika 0, Miķelsons 0, Pilābers 0, Valtmanis 0.

Par 1. vietu: "Swedbank" - "DNB banka" 38:32 (3:8, 11:8, 6:7, 18:9)
"Swedbank": Vārna 18+5 AB, Iškāns 8, Pogiņš 6+5 AB+6 RP, Ivanovs 2+7 AB, Freibergs 2+5 AB, Mencis 2, Lezdiņš 0, Mežsargs 0, Kopštāls 0, Zaļums 0.
"DNB banka": Znotiņš 14+6 AB, Kindzulis 8+5 AB, Raiks 4+8 AB, Ločmelis 4+6 AB, Serģis 2, Bērziņš 0+6 RP, Mazurs 0.

LBBK fināldienas rezultāti sievietēm „Trīs pret trīs”:

Par 3. vietu: "Nordea banka" - "Altum" 8:7 (5:4)
"Nordea banka": Leimane 3, Zeltiņa 3, Drekslere 2, Dzene 0, Bērziņa 0.
"Altum": Ermane-Marčenko 3, Prūse 3, Lejniece 1, Ermane 0.

Par 1. vietu: "Citadele banka-1" - "DNB banka: 9:10 (4:3, 3:4, 0:0, 1:1, 1:2)
"Citadele banka-1": Kondratoviča 6, Vītola 2, Čača 1, El Žuni 0.
"DNB banka": Dauģe 10, Kriškāne 0, Egle 0, Šreibere 0.

Dāmu banku basketbolā par titulu cīnīsies „Citadele banka” un „DNB banka”. 17.04.2014.

Latvijas Banku basketbola kausā šogad notiek jau 21. turnīrs vīriešu komandām, bet jau otro reizi spēkiem mērojās arī sieviešu vienības formātā „Trīs pret trīs”. Priekšsacīkstēs aizraujošu cīņu rezultātā kļuva zināms, ka jau otro gadu finālā sacentīsies tās pašas sāncenses – 2013. gada čempionvienība „Citadele banka-1” un vicečempione „DNB banka”.

Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) jubilejas 20. turnīrā tika aizsākta jauna tradīcija, dodot iespēju banku sportiskākajām dāmām sacensties par savu trofeju. LBBK pirmsākumos bija vairāki gadījumi, kad vīriešu komandās tika iekļautas arī sievietes, taču atsevišķas sacensības daiļajam dzimumam netika rīkotas.

Debijas reizē sešu banku septiņu komandu konkurencē finālā iekļuva „Citadele banka” un „DNB banka”. Par pirmajām čempionēm kļuva „Citadele bankas” pārstāves, kuras uzvarēja ar 9:7. Vērtīgākās spēlētājas titulu ieguva čempionu uzbrukuma līdere Anna Kondratoviča. Bronzas medaļas izcīnīja „Nordea banka”.

2014. gadā cīņās devās četru banku („Citadele banka”, „DNB banka”, „Nordea banka” un „Swedbank”) un Latvijas Komercbanku asociācijas asociētā biedra „Altum” veidotās sešas komandas. Apļa turnīrā tika noteiktas vienības, kuras svētdien, 27. aprīlī Mārupes Sporta centrā sacentīsies par zelta un bronzas medaļām. Jau ar pirmajiem mačiem radās priekšstats, ka šoreiz uz divām vietām finālā ar „Citadele banku” un „DNB banku” konkurēs tieši SK „Cēsis” bijušās basketbolistes Zanes Zeltiņas pārstāvētā „Nordea banka”.

Pārsteidzoši, taču par turnīra vienu no galvenajām varonēm kļuva „Citadele bankas-2” basketboliste Santa Ķervesa, kura spēles ar „Nordea banku” pēdējā sekundē realizēja uzvaru nesošo tālmetienu. Šis panākumus „Citadele bankas-2” dāmām neļāva izvairīties no palikšanas sestajā vietā, taču izrādījās liktenīgs „Nordea bankas” komandai, jo tieši šī neveiksme tai liedza ieņemt vienu no vietām finālspēlē. Priekšsacīkstes ar četriem panākumiem piecos mačos pabeidza „Citadele banka-1” un „DNB banka”, bet savstarpējā spēlē ar 7:6 pārākas bija čempiones.

„Citadele banka-1” un „DNB banka” otro gadu izspēlēs čempionu titulu, bet bronzas mačā tiksies „Nordea banka” un „Altum”

Priekšsacīkstēs rezultatīvāko sniegumu demonstrēja „DNB bankas” basketboliste Dace Dauģe guva 41 punktu. Labāko trijniekā iekļuva arī „Nordea bankas” pārstāve Zane Zeltiņa (24 punkti) un tikai četrus no pieciem mačiem aizvadījušā Anna Kondratoviča (15 punkti).

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, „Facebook” lapā „BankuBasketbols”, kā arī populārākā sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

Fotogrāfijas no spēlēm

LBBK pamatturnīra noslēguma tabula:

1. "Citadele banka 1"        5    4-0-1    30:24    13
2. "DNB banka"         5    4-0-1    49:29    13
3. "Nordea banka"        5    3-0-2    40:25    11
4. "Altum"            5    2-0-3    28:37    9
5. "Swedbank"            5    1-0-4    24:38    7
6. "Citadele banka 2"        5    1-0-4    19:37    7

LBBK fināldienas kalendārs:
Mārupes Sporta centrs (Mārupe, Kantora iela 97)
Plkst. 11:00    Spēle par 5. vietu vīriešiem: SEB banka – ABLV Bank
Plkst. 12:15    Spēle par 3. vietu vīriešiem: Citadele banka – Nordea banka
Plkst. 13:30    “Nike” trīspunktnieku konkurss vīriešiem
Plkst. 14:00    Spēle par 3. vietu sievietēm: Nordea banka - Altum
Plkst. 14:30    Spēle par 1. vietu sievietēm: Citadele banka-1 – DNB banka
Plkst. 15:00    Spēle par 1. vietu vīriešiem: Swedbank – DNB banka


Banku basketbola tronī čempionvienība „Swedbank” vai fināla debitante „DNB banka”. 17.04.2014.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrā priekšsacīkšu pēdējās spēlēs 12. un 13. aprīlī Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē kļuva zināms, ka 27. aprīlī Mārupes Sporta centrā par zelta medaļām un trofeju cīnīsies pēdējo četru gadu čempionvienība „Swedbank” un pirmo reizi lielajā finālā iekļuvušā „DNB banka”.

Iepriekšējos gados „Swedbank” ceļā uz čempionu titulu ne vienmēr izdevās izvairīties no kāda zaudējuma priekšsacīkstēs, taču izšķirošajos mačos pēdējos četros gados vienmēr izcīnītas uzvaras. Šoreiz „Swedbank” izdevās izcīnīt piecus panākumus piecās spēlēs, pārliecinoši ieņemot pirmo vietu. Perfektā sērija tika pabeigta ar uzvaru pār „SEB banku” – 53:42. Lai arī 2013. gada bronzas medaļu ieguvējai „SEB bankai” vēl pēdējā ceturtdaļā izdevās pietuvoties līdz 40:45, taču atlikušajā laikā čempionvienība prata nosargāt uzvaru. „Swedbank” rindās ar 12 punktiem izcēlās Madars Vārna, bet zaudētājiem ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Linards Larionovs.

Lielākā intriga saistījās tieši ar otrās finālistes noteikšanu, jo pirms piektās kārtas spēlēm uz šo vietu pretendēja „Citadele banka” un „DNB banka”. Labākā situācijā bija „Citadele banka”, kurai pat minimāls panākums šajā mačā nodrošinātu kāroto rezultātu. Savukārt zaudējuma gadījumā uzreiz trijām komandām būtu pa trijām uzvarām piecos mačos. Tad nāktos skaitīt gūtos un zaudētos punktus savstarpējās spēlēs, iesaistot vēl arī „Nordea banku”, kam gan nebija pat teorētisku iespēju apsteigt abus sāncenšus. „DNB bankai” bija nepieciešama uzvara ar vismaz astoņu punktu pārsvaru. Tas arī tika paveikts ar uzviju, jo bez uzbrukuma līdera Ritvara Helmšteina spēlējošā „Citadele banka” tika uzvarēta ar 49:32. Vietu finālā ar 16 punktiem sekmēja Armands Ločmelis, bet sāncenšiem ar 11 punktiem izcēlās Tomijs Stašāns.

Līdz ar to LBBK turnīra fināldienā svētdien, 27. aprīlī Mārupes Sporta centrā par 1. vietu spēlēs „Swedbank” un „DNB banka”, par bronzas medaļām – „Citadele banka” un „Nordea banka”, bet piekto vietu izspēlēs „SEB banka” un „ABLV Bank”. Fināldienas programmā arī „Nike” trīspunktnieku konkurss un izšķirošās spēles sieviešu 3:3 vienību turnīrā. Dāmu titulu otro gadu pēc kārtas izspēlēs 2013. gada čempionvienība „Citadele banka-1” un „DNB banka”, bet par bronzas medaļām cīnīsies „Nordea banka” un „Altum”.

LBBK 20 turnīros septiņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos četros turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, „Facebook” lapā „BankuBasketbols”, kā arī populārākā sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 5. kārtas rezultāti:

ABLV Bank - Nordea banka 51:57 (15:12, 14:19, 14:15, 8:11)
ABLV Bank: Upītis 12, Starpiņš 11, Dovgaņuks 9, Kobiņecs 9, Lapejevs 4, Kogols 4, Birģelis 2, Saveiko 0.
Nordea banka: Zemītis 23, Ozoliņš 14, Freimanis 12, Zābers 8, Valtmanis 0, Bukeika 0, Kļaviņš 0.

Fotogrāfijas no spēles

Citadele banka - DNB banka 32:49 (13:20, 9:4, 6:13, 4:12)
Citadele banka: Stašāns 11, Cīrulis (83.) 10, Pirsko 9, Basankovičs 2, Kotāns 0, Martuzāns 0, Freimanis 0.
DNB banka: Ločmelis 16, Raiks 14, Znotiņš 10, Mazurs 6, Kindzulis 3, Kauss 0, Serģis 0, Bērziņš 0.

Fotogrāfijas no spēles

Swedbank - SEB banka 53:42 (15:5, 10:18, 17:5, 11:14)
Swedbank: Vārna 12, Freibergs 9, Iškāns 8, Ivanovs 7, Kopštāls 5, Blumbergs 5, Zaļums 4, Mencis 2, Herings 1, Daugulis 0.
SEB banka: Larionovs 17, Martinsons 8, Portnovs 7, Stašāns 6, Štālbergs 3, Assāns 1, Turlais 0, Rešķis 0.

Fotogrāfijas no spēles

LBBK pamatturnīra noslēguma tabula:

1. „Swedbank”    5    5 – 0    320:192    10
2. „DNB banka”     5    3 – 2    288:255    8
3. „Citadele banka”     5    3 – 2    237:237    8
4. „Nordea banka”    5    3 – 2    255:316    8
5. „SEB banka”    5    1 – 4    248:277    6
6. „ABLV Bank”    5    0 – 5    237:294    5

LBBK fināldienas kalendārs:
Mārupes Sporta centrs (Mārupe, Kantora iela 97)
Plkst. 11:00    Spēle par 5. vietu vīriešiem: SEB banka – ABLV Bank
Plkst. 12:15    Spēle par 3. vietu vīriešiem: Citadele banka – Nordea banka
Plkst. 13:30    “Nike” trīspunktnieku konkurss vīriešiem
Plkst. 14:00    Spēle par 3. vietu sievietēm: Nordea banka - Altum
Plkst. 14:30    Spēle par 1. vietu sievietēm: Citadele banka-1 – DNB banka
Plkst. 15:00    Spēle par 1. vietu vīriešiem: Swedbank – DNB banka
 

Banku basketbolā tikai „Swedbank” turpina panākumu sēriju. 10.04.2014.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrā svētdien, 6. aprīlī Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē tika aizvadītas ceturtās kārtas spēles. Līdz tam nezaudējušo komandu cīņā pēdējo četru gadu čempioni „Swedbank” basketbolisti ar 56:36 pārspēja „Citadele banku”, gūstot ceturto panākumu pēc kārtas.

LBBK pirmajās trijās kārtās tieši „Swedbank” un „Citadele banka” bija guvušas pa trijām uzvarām. „Swedbank” pārstāvji šo spēli aizvadīja ļoti pārliecinoši, neļaujot sāncenšiem ne uz brīdi apdraudēt viņu pozīcijas. „Swedbank” basketbolisti triumfēja ar 56:36, nodrošinot vietu finālā. Uzvarētājiem ar 21 punktu izcēlās Madars Vārna, bet „Citadele bankas” rindās labākais ar 12 punktiem bija Juris Cīrulis. Zaudētāju ierastie uzbrukuma līderi Tomijs Stašāns un Ritvars Helmšteins šoreiz pa abiem guva tikai 12 punktus. Arī pēc šīs neveiksmes „Citadele banka” saglabā labas izredzes pēc divu gadu pārtraukuma iekļūt finālā. Viss ir pašu rokās, jo uzvara 13. aprīļa spēlē ar „DNB banku” garantēs „Citadele bankai” vietu finālā.

Dienas spraigākajā spēlē „Nordea bankai” izdevās ar 58:54 pārspēt „SEB banku”. Mača pēdējā minūtē „SEB bankas” basketbolists Andris Assāns rezultāta starpību samazināja līdz minimumam – 54:55. Tomēr „Nordea bankai” izdevās nosargāt uzvaru, jo vispirms Kārlis Ozoliņš realizēja abus soda metienus, bet Emīls Zemītis ar pirmo trāpījumu liedza sāncenšiem iespēju atspēlēties pēdējās sekundēs – 58:54. Uzvarētājiem lielisku spēli aizvadīja Ozoliņš, kurš guva 27 punktus, ieskaitot piecus sekmīgus trīspunktniekus. Zaudētājiem Armands Martinsons izcēlās ar 12 punktiem.

„DNB bankas” basketbolisti 30. martā tikai papildlaikā izlaida uzvaru pār „Nordea banku”, bet šoreiz cīņā ar „ABLV Bank” izdevās tikt pie pirmā panākuma. „DNB banka” izšķirošo pārsvaru nodrošināja pēdējā ceturtdaļā, gūstot uzvaru ar 65:50. „DNB bankas” labā 21 punktu guva Emīls Raiks, bet pretinieku sastāvā par vienu punktu vairāk Guntara Lazdiņa aktīvā.

LBBK turpinājums jau sestdien, 12. aprīlī, kad plkst. 11 pirmās kārtas pārceltajā spēlē tiksies „SEB banka” un „DNB banka”. Savukārt piektās kārtas visi trīs mači notiks dienu vēlāk. Plkst. 11:00 laukumā dosies „ABLV Bank” un „Nordea banka”, plkst. 12:15 cīņu uzsāks „Citadele banka” un „DNB banka”, bet pamatturnīra noslēgumā plkst 13:30 spēkiem mērosies 2013. gada čempionvienība „Swedbank” un pagājušā gada bronzas medaļu ieguvēja „SEB banka”.

12. aprīlī no plkst. 12:15 turpat Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē notiks LBBK sieviešu „Trīs pret trīs” komandu apļa turnīra spēles. Otro gadu notiekošajā dāmu basketbolā šoreiz startēs „Citadele bankas” divas vienības, kā arī pa vienai komandai no „DNB bankas”, „Nordea bankas”, „Swedbank” un „Altum”. Apļa turnīra noslēguma tiks noteiktas vienības, kuras 27. aprīlī fināldienā sacentīsies mačos par 1. vietu un 3. vietu. 2013. gadā pirmo čempiontitulu guva „Citadele banka” – Anna Kondratoviča, Laine Vītola, Diāna Kārklīte, Aija Vīndedze.

No 9. marta līdz 13. aprīlim sešas vīriešu komandas aizvada grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī „Nike” trīspunktnieku konkurss.

LBBK 20 turnīros septiņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos četros turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, „Facebook” lapā „BankuBasketbols”, kā arī populārākā sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 4. kārtas rezultāti:

Swedbank - Citadele banka 56:36 (19:11, 12:4, 18:8, 7:13)

Swedbank: Vārna 21, Freibergs 10, Mežsargs 6, Kopštāls 6, Mūrnieks 4, Daugulis 3, Ivanovs 2, Iškāns 2, Mencis 2, Herings 0, Pogiņš 0, Blumbergs 0.
Citadele banka: Cīrulis (83.) 12, Stašāns 6, Pirsko 6, Helmšteins 6, Freimanis 4, Geida 2, Basankovičs 0.

ABLV Bank - DNB banka 50:65 (11:17, 12:15, 17:15, 10:18)
ABLV Bank: Lazdiņš 22, Kogols 9, Kobiņecs 8, Upītis 4, Lapejevs 3, Dovgaņuks 2, Starpiņš 2, Saveiko 0, Šaķis 0.
DNB banka: Raiks 21, Kindzulis 16, Znotiņš 14, Ločmelis 9, Ķirsons 4, Kauss 1, Kaņeps-Kalniņš 0.

SEB banka - Nordea banka 54:58 (16:15, 17:21, 12:12, 9:10)
SEB banka: Martinsons 12, Gosts 9, Freivalds 8, Larionovs 7, Štālbergs 6, Savickis 5, Turlais 4, Assāns 3, Rešķis 0.
Nordea banka: Ozoliņš 27, Zemītis 11, Pīlābers 10, Zābers 4, Kvilis 3, Kļaviņš 3, Valtmanis 0, Bukeika 0.

LBBK turnīra tabula


1. „Swedbank”    4    4 – 0    267:150    8
2. „Citadele banka”    4    3 – 1    205:188    7
3. „Nordea banka”    4    2 – 2    198:265    6
4. „DNB banka”    3    1 – 2    173:166    4
5. „SEB banka”    3    1 – 2    149:158    4
6. „ABLV Bank”    4    0 – 4    180:243    4


Banku basketbolā pirmais pagarinājums, līderos „Swedbank” un „Citadele banka”. 02.04.2014.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrā svētdien, 30. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē tika aizvadītas trešās kārtas spēles. Tikai pagarinājuma pēdējās sekundēs Kārlis Ozoliņš ar trīspunktnieku izrāva „Nordea bankai” uzvaru pār „DNB banku”, bet panākumu sēriju turpināja „Swedbank” un „Citadele banka”.

LBBK šā ga turnīrā pirmo reizi bija nepieciešams papildlaiks, lai noteiktu uzvarētāju cīņā starp “Nordea banku” un “DNB banku”. Ceturtās ceturtdaļas izskaņā abām komandām bija iespējas izraut uzvaru, taču pēc 32 minūšu cīņas tika fiksēts neizšķirts – 59:59. Papildus trīsminūtes sākumā pēc Emīla Raika sekmīgā tālmetiena “DNB banka” izvirzījās vadībā ar 62:60, taču atlikušajā laikā 2013. gada turnīra rezultatīvākais spēlētājs Kārlis Ozoliņš atbildēja ar diviem precīziem trīspunktniekiem – 66:65. Ozoliņš šajā mačā kopumā guva 33 punktus, ieskaitot astoņus (!) precīzus tālmetienus. Zaudētājiem Krišjānis Znotiņš guva 20 punktus.

“Citadele bankas” un “SEB bankas” spēles resultāts bija ļoti svarīgs, lai noteiktu favorītus uz divām vietām lielajā finālā. Lai arī pirmo puslaiku ar 20:18 uzvarēja “SEB bankas” basketbolisti, taču pēdējās ceturtdaļas sākumā “Citadele bankai” izdevās veikt izšķirošo izrāvienu, panākot 48:34. Atlikušajā laikā “Citadele banka” pārliecinoši nosargāja trešo uzvaru trijās spēlēs – 53:46. Uzvarētājiem pa 17 punktiem guva Ritvars Helmšteins un Tomijs Stašāns, bet zaudētājiem 29 punkti bija Linarda Larionova rēķinā.

Dienas trešajā spēlē “Swedbank”, spēlējot bez komandas līdera Anda Pogiņa un plaši izmantojot visus 11 pieteiktos basketbolistus, ar 73:43 uzvarēja “ABLV Bank”. Čempionu rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Jānis Iškāns, bet sāncenšu sastāvā desmit punktus guva Aleksandrs Lapejevs.

LBBK ceturtās kārtas spēles notiks svētdien, 6. aprīlī Rīgas 49. vidusskolā. Jau dienas pirmajā spēlē spēkiem mērosies abas līdervienības – “Swedbank” un “Citadele banka”. Ja uzvarēs “Citadele banka”, tad tā garantēs vietu finālā, bet “Swedbank” panākuma gadījumā intriga varētu vēl saglabāties līdz pat pamatturnīra pēdējai dienai 13. aprīlim, kad spēkiem mērosies “Swedbank” un “SEB banka”.

No 9. marta līdz 13. aprīlim sešas vīriešu komandas aizvada grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī „Nike” trīspunktnieku konkurss.

LBBK 20 turnīros septiņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos četros turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, „Facebook” lapā „BankuBasketbols”, kā arī populārākā sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 3. kārtas rezultāti:

Citadele banka - SEB banka 53:46 (9:6, 9:14, 17:12, 18:14)

Citadele banka: Helmšteins 17, Stašāns 17, Martuzāns 12, Cīrulis (83.) 7, Basankovičs 0, Freimanis 0, Geida 0, Vēveris 0.
SEB banka: L. Larionovs 29, Stašāns 5, Freivalds 4, Assāns 3, Portnovs 3, Turlais 2, Savickis 0, Martinsons 0, Gosts 0, Štālbergs 0.

Fotogrāfijas no spēles

Nordea banka - DNB banka 66:65 (11:15, 9:20, 16:12, 23:12, 7:6)
Nordea banka: Ozoliņš 33, Zemītis 18, Freimanis 10, Pilābers 4, Kļaviņš 1, Zābers 0, Valtmanis 0, Kvilis 0, Bukeika 0, Miķelsons 0.
DNB banka: Znotiņš 20, Raiks 16, Ločmelis 14, Kindzulis 13, Bērziņš 1, Gulbis 1, Kauss 0, Serģis 0, Kaņeps-Kalniņš 0.

Fotogrāfijas no spēles

Swedbank - ABLV Bank 73:43 (17:9, 15:13, 28:6, 13:15)
Swedbank: Iškāns 17, Freibergs 15, Mežsargs 15, Ivanovs 7, Vārna 6, Blumbergs 5, Kopštāls 4, Herings 2, Daugulis 2, Lezdiņš 0, Kanasts 0.
ABLV Bank: Lapejevs 10, Bajārs 8, Kobiņecs 8, Upītis 8, Lazdiņš 7, Šaķis 2, Birģelis 0, Saveiko 0.

Fotogrāfijas no spēles

LBBK turnīra tabula

1. „Swedbank”    3    3 – 0    211:114    6
2. „Citadele banka”    3    3 – 0    169:132    6
3. „Nordea banka”    3    1 – 2    140:211    4
4. „SEB banka”    2    1 – 1    95:100        3
5. „ABLV Bank”    3    0 – 3    130:178    3
6. „DNB banka”    2    0 – 2    108:116    2


Banku basketbola kausa otrajā nedēļā tikai saspringtas spēles. 19.03.2014.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrā svētdien, 16. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē tika aizvadītas otrās kārtas spēles, kuras aizritēja ļoti aizraujošās cīņās. Tikai pēdējās minūtēs čempionvienībai „Swedbank” izdevās salauzt „DNB bankas” pretestību, panākumus guva arī „Citadele banka” un „SEB banka”.

Šogad Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) izcīņas turnīrā par čempionu titulu cīnās sešas vīriešu komandas – „Swedbank”, „SEB Banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank”, „DNB banka”, „Nordea banka”. Pēc pirmajām divām kārtām pa divām uzvarām ir “Swedbank” un “Citadele bankas” rēķinā, panākumu savā vienīgajā mačā guvusi arī “SEB banka”.

Pēdējo četru gadu čempione “Swedbank” šo turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru pār “Nordea banku”, bet jau otrajā kārtā trenera Andreja Siliņa vadītājai komandai nācās krietni pasvīst, lai tiktu arī pie otrā panākuma. Vēl trešajā ceturtdaļā “Swedbank” bija vadībā ar 35:19, taču “DNB bankai” izdevās atbildēt ar savu prettriecienu. Laikā līdz pēdējās ceturtdaļas pirmajai minūtei “DNB banka” veica izrāvienu (16:2), pietuvojoties līdz divu punktu starpībai. “Swedbank” basketbolisti pat pamanījās nonākt zaudētājos ar 41:43, taču pēdējās divās minūtēs punktus guva tikai čempioni. “Swedbank” uzvarēja ar 52:43. Abu komandu rezultatīvākie spēlētāji – Madars Vārna (“Swedbank”) un Krišjānis Znotiņš (“DNB banka”) – guva pa 17 punktiem.

Pie otrā panākuma divās spēlēs tika arī “Citadele banka”, kas ar 60:46 pārspēja “Nordea banku”. Vēl otrajā ceturtdaļā “Nordea bankas” basketbolisti bija vadībā ar 20:17, taču arvien vairāk iespēlējās “Citadele bankas” pārstāvis Ritvars Helmšteins, kurš arī nodrošināja spēles notikumu pavērsienu. Šajā spēlē kopumā Helmšteins guva 28 punktus, sekmējot “Citadele bankas” otrā panākuma izcīnīšanu. Zaudētājiem Kārlis Ozoliņš, kurš vēl pirms gada bija “Citadele bankas” basketbola komandas uzbrukuma līderis, bijušo kolēģu grozā sameta 18 punktus.

“SEB bankai” spēle pret “ABLV Bank” bija pirmā šajā turnīrā, tādēļ arī panākums nāca ļoti saspringtā cīņā – 49:47. Pēdējā ceturtdaļā “ABLV Bank” izvirzījās vadībā ar 44:42, taču Linards Larionovs atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas. Divas reizes “ABLV Bank” bija iespēja no soda metienu līnijas atjaunot neizšķirtu, taču precizitāte šoreiz pievīla, ar labu potenciālu apveltītajai komandai piedzīvojot otro neveiksmi divos mačos. Uzvarētājiem Normunds Gosts guva 17 punktus, bet sāncenšiem ar 13 punktiem izcēlās Vladislavs Kobiņecs.

LBBK trešās kārtas spēles notiks svētdien, 30. martā Rīgas 49. vidusskolā. Par dienas centrālo spēli varētu nosaukt līdz šim  nezaudējušo “Citadele bankas” un “SEB bankas” cīņu, kas sāksies plkst. 12:15. Pirms tam plkst. 11 laukumā dosies “Nordea banka” un “DNB banka”, bet plkst. 13:30 sāksies mačs starp “Swedbank” un “ABLV Bank”.

No 9. marta līdz 13. aprīlim sešas vīriešu komandas aizvada grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī „Nike” trīspunktnieku konkurss.

LBBK 20 turnīros septiņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos četros turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, „Facebook” lapā „BankuBasketbols”, kā arī populārākā sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 2. kārtas rezultāti:

ABLV Bank - SEB banka 47:49 (14:15, 10:10, 13:15, 10:9)
ABLV Bank: Kobiņecs 13, Lagzdiņš 9, Upītis 8, Lapejevs 6, Určs 4, Šaķis 3, Dovgaņuks 2, Kogols 2, Birģelis 0, Saveiko 0.
SEB banka: Gosts 17, Larionovs 15, Assāns 9, Stašāns 6, Turlais 2, Portnovs, Štālbergs.

Fotogrāfijas no spēles

DNB banka - Swedbank 43:52 (12:22, 4:7, 17:8, 10:15)
DNB banka: Znotiņš 17, Kindzulis 8, Ločmelis 7, Raiks 6, Bērziņš 5, Kauss 0, Kaņeps-Kalniņš 0.
Swedbank: Vārna 17, Freibergs 8, Iškāns 7, Pogiņš 7, Mežsargs 6, Mencis 5, Ivanovs 2, Zaļums 0, Lezdiņš 0, Kopštāls 0, Blumbergs 0.

Fotogrāfijas no spēles

Nordea banka - Citadele banka 46:60 (13:15, 14:18, 13:14, 6:13)
Nordea banka: Ozoliņš 18, Seikovskis 8, Freimanis 8, Zābers 4, Gusts 4, Kļaviņš 4, Valtmanis 0, Knilis 0, Bukeika 0, Miķelsons 0, Pīlābers 0.
Citadele banka: Helmšteins 28, Stašāns 19, Pirsko 10, Kotāns 2, Geida 1, Vēveris 0, Basankovičs 0.

Fotogrāfijas no spēles

LBBK turnīra tabula

1. „Swedbank”    2    2 – 0    138:71        4
2. „Citadele banka”    2    2 – 0    116:86        4
3. „SEB banka”    1    1 – 0    49:47        2
4. „ABLV Bank”    2    0 – 2    87:105        2
5. „Nordea banka”    2    0 – 2    74:146        2
6. „DNB banka”    1    0 – 1    43:52        1

 

„Swedbank” un „Citadele banka” basketbolisti sāk ar uzvarām. 12.03.2014.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrā svētdien, 9. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē tika aizvadītas divas no trijām pirmās kārtas spēlēm, kurās panākumus guva gan pēdējo četru gadu čempionvienība „Swedbank” un „Citadele banka”. Turnīrs turpināsies 16. martā.

Šogad Latvijas Banku basketbola kausa (LBBK) izcīņas turnīrā par čempionu titulu cīnīsies gan sešas vīriešu komandas – „Swedbank”, „SEB Banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank”, „DNB banka”, „Nordea banka”, gan arī otro reizi sacensību vēsturē laukumā dosies sieviešu vienības, lai sacenstos „Trīs pret trīs” formātā.

„Swedbank” basketbolisti jau ar pirmajām minūtēm ar paveikto laukumā apliecināja, ka arī šogad noteikti būs galvenie pretendenti uz zelta medaļām. Cīņā ar „Nordea banku” čempioni vispirms pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 21:4, bet pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 49:6. Līdz ar to „Swedbank” guva ļoti pārliecinošu uzvaru – 86:28. Uzvarētāju rindās pa 14 punktiem guva ierastie komandas līderi Andis Pogiņš un Madars Vārna. Jāpiebilst, ka šis mačs noteikti neparādīja „Nordea bankas” vienības reālo spēku šajā turnīrā, jo nākamajās kārtās daudz vairāk paveiks arī 2013. gada LBBK rezultatīvākais spēlētājs Kārlis Ozoliņš, kurš pirms gada gan vēl pārstāvēja „Citadele banku”.

Lai arī „Citadele banka” palikusi bez jau pieminētā snaipera Kārļa Ozoliņa, taču šo lomu mēģinās uzņemties komandas jaunpienācēji Tomijs Stašāns un iepriekš „SEB bankas” rindās banku basketbolā startējušais Juris Cīrulis. Turnīra pirmajā spēlē Stašāns guva 23 punktus, bet Cīrulis – 14 punktus, palīdzot „Citadele bankai” ar 56:40 pārspēt „ABLV Bank”. Zaudētājiem 16 punktus guva Guntars Lazdiņš.

Pirmās kārtas trešā spēle starp „DNB banku” un „SEB banku” pārcelta uz 12. aprīli. Otrās kārtas mači notiks svētdien, 16. martā turpat Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē. Plkst. 11 sacentīsies „ABLV Bank” – „SEB banka”, plkst. 12:15 spēkiem mērosies „DNB banka” – „Swedbank”, bet plkst. 13:30 sāksies spēkošanās starp „Nordea banku” un „Citadele banku”.

No 9. marta līdz 13. aprīlim sešas vīriešu komandas aizvada grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī „Nike” trīspunktnieku konkurss.

Trešo reizi turnīra vēsturē sadarbībā ar firmu „Geka” taps īpašas medaļas LBBK logo veidolā. Medaļas saņems 2014. gada turnīra labākās trīs komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

LBBK 20 turnīros septiņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos četros turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”. 19. reizi banku basketbola turnīrā piedalīsies „SEB banka” un „DNB banka”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā „bankasoc.lv”, „Facebook” lapā „BankuBasketbols”, kā arī populārākā sporta portāla „Sportacentrs.com” sadaļā „Amatieru sports”.

LBBK 1. kārtas rezultāti:


Citadele banka - ABLV Bank 56:40 (17:19, 17:4, 7:6, 15:11)
Citadele banka: Stašāns 21, Cīrulis (1983.) 14, Helmšteins 12, Basankovičs 5, Freimanis 4, Cīrulis (1987.) 0.
ABLV Bank: Lazdiņš 16, Upītis 8, Určs 6, Lapejevs 4, Šaķis 3, Dovgaņuks 3.

Swedbank - Nordea banka 86:28 (21:4, 28:2, 15:9, 22:13)

Swedbank: Pogiņš 14, Vārna 14, Freibergs 9, Iškāns 9, Mežsargs 8, Mūrnieks 7, Ivanovs 6, Kopštāls 6, Blumbergs 6, Daugulis 4, Zaļums 3.
Nordea banka: Freimanis 5, Pīlābers 5, Ozoliņš 4, Gusts 4, Zemītis 3, Kvilis 2, Seikovskis 2, Bukeika 2, Kļaviņš 1, Miķelsons 0.
 

Startē Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrs. 05.03.2014.

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 21. turnīrā par čempionu titulu cīnīsies gan sešas vīriešu komandas – „Swedbank”, „SEB Banka”, „Citadele banka”, „ABLV bank”, „DNB banka”, „Nordea banka”, gan arī otro reizi sacensību vēsturē laukumā dosies sieviešu vienības, lai sacenstos „Trīs pret trīs” formātā. Pirmās spēles tiks aizvadītas 9. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē.

Latvijas Banku basketbola kauss (LBBK) ir viens no tradīcijām bagātākajiem sporta pasākumiem Latvijā, kura čempioni saņem īpašu metālā un akmenī kaltu ceļojošo trofeju. Gandrīz 20 kilogramus smagais kauss, kura autors ir savulaik „LainBankas” komandā spēlējušais mākslinieks Guntars Ošenieks, joprojām simbolizē iespēju sacensties basketbola laukumā ne tikai profesionāliem sportistiem, bet arī ierindas banku sfēras darbiniekiem. 21. reizi šis kauss banku basketbola čempioniem tiks pasniegts 27. aprīlī notiekošajā fināldienā.

LBBK jubilejas turnīrā pirms gada notika nozīmīgs pavērsiens turnīra dalībnieku ziņā, jo pirmo reizi notika arī sieviešu komandas sacensības pašreiz tik populārajā basketbola formātā „Trīs pret trīs”. Debijas gadā par čempionēm kļuva „Citadele bankas” pārstāves. Arī šogad cīņā dosies četru banku un „Altum” basketbolistes.

No 9. marta līdz 13. aprīlim sešas vīriešu komandas aizvadīs grupu turnīru, nosakot dalībniekus 27. aprīļa finālspēlēm – par 1., 3. un 5. vietu. Izšķirošās dienas ietvaros notiks arī trīspunktnieku konkurss.

Trešo reizi turnīra vēsturē sadarbībā ar firmu „Geka” taps īpašas medaļas LBBK logo veidolā. Medaļas saņems 2014. gada turnīra labākās trīs komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

LBBK vēsture aizsākās 1993. gadā, pirmo čempionu titulu izcīnot Vācijas-Latvijas bankas darbiniekiem. Kā „LainBankas” Izaicinājuma kausa izcīņa dzimušais turnīrs nu jau vairāk nekā desmit gadus notiek Latvijas Komercbanku asociācijas paspārnē. Ar LBBK dalībnieku un rezultātu palīdzību var izsekot līdz banku sistēmas attīstībai Latvijā, jo pirmo divu turnīru laureātu pulkā bija arī bēdīgi slavenā „Banka Baltija”, bet turpmākajos turnīros startējušas bankas, par kuru pastāvēšanu atmiņas saglabājuši tikai finansisti. 21 gada laikā tikai vienu reizi – 1994. gada banku krīzes situācijā – turnīrs nenotika, bet kopš tā laika tradīcija tikusi saglabāta, neraugoties ne uz kādiem notikumiem finanšu sektorā.

LBBK 20 turnīros septiņus čempionu titulus izcīnījusi „Swedbank”, kuras rēķinā arī savulaik „Vācijas-Latvijas bankas” un „Hansabankas” gūtie panākumi. Tieši „Swedbank” basketbolisti ir triumfējuši pēdējos četros turnīros. Piecreiz turnīrā uzvarējuši „Parex bankas” basketbolisti. Četri čempionu tituli „SEB bankai” (iepriekš arī Latvijas Unibanka”), „LainBanka” uzvarējusi divreiz, bet pa reizei – „Falck Apsargs” un „Latvijas Krājbanka”. Ne vienu turnīru nav izlaidušas tieši „Swedbank” un „Parex bankas” vietu pārņēmušā „Citadele banka”. 19. reizi banku basketbola turnīrā piedalīsies „SEB banka” un „DNB banka”.

LBBK pagājušā gada finālā „Swedbank” ar 67:43 pārspēja „Hipotēku banku”. Uzvarētāju rindās lielisku sniegumu demonstrēja Sandis Poga, kurš guva 17 punktus, bet pēc statistikas datiem produktīvāko spēli parādīja Andis Pogiņš – 13 punkti, deviņas rezultatīvās piespēles, trīs atlēkušās bumbas un trīs pārtvertās bumbas. Tieši Pogiņš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju, saņemot balvu no „Penelopes tauriņiem”. Zaudētāju sastāvā ar 16 punktiem izcēlās Edgars Liepiņš.

Cīņā par bronzas medaļām vīriešiem „SEB banka” ar 67:59 uzveica „Citadele banku”. Uzvarētāju rindās Didzis Freivalds guva 21 punktu un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Zaudētājiem turnīra rezultativitātes rekordu sasniedza Kārlis Ozoliņš, kurš 4x8 minūšu ilgajā spēlē guva 39 (!) punktus, kā arī vēl izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Sieviešu “Trīs pret trīs” turnīra finālā „Citadele banka” ar 9:7 pārspēja „DNB banku”. Čempioņu rindās sešus punktus guva Anna Kondratoviča, saņemot arī vērtīgākās spēlētājas titulu. Trešo vietu ieguva „Nordea banka”.

Ar aktualitātēm – rezultātiem, statistiku, fotogalerijām – būs iespējams iepazīties Latvijas Komercbanku asociācijas mājas lapā, Facebook lapā, kā arī populārajā sporta portālā Sportacentrs.

Kontakti

Adrese

Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā
(Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās)

Tālrunis

67284561

E-pasta adrese:

tiesa [at] fstiesa.lv

Visas tiesības aizsargātas © 2020 Biedrība "Finanses un šķīrējtiesa"

Lapas karte