banku_kauss_small2.jpg

Latvijas Banku basketbola kausam - 22

Latvijas Banku basketbola kauss (LBBK) ir viens no tradīcijām bagātākajiem sporta turnīriem, kura vēsturē aizsākās jau 1993. gadā, pirmo čempionu titulu izcīnot Vācijas-Latvijas bankas darbiniekiem. Kā LainBankas Izaicinājuma kausa izcīņa dzimušais turnīrs nu jau vairāk nekā desmit gadus notiek Latvijas Komercbanku asociācijas paspārnē, katru gadu nosakot meistarīgākos basketbolistus baņķieru pulkā.

Ar LBBK dalībnieku un rezultātu palīdzību var izsekot līdz banku sistēmas attīstībai Latvijā, jo pirmo divu turnīru laureātu pulkā bija arī bēdīgi slavenā Banka Baltija, bet turpmākajos turnīros startējušas bankas, par kuru pastāvēšanu atmiņas saglabājuši tikai finansisti. Divu gadu desmitu laikā tikai vienu reizi – 1994. gada banku krīzes situācijā – turnīrs nenotika, bet kopš tā laika tradīcija tikusi saglabāta, neraugoties ne uz kādiem notikumiem finanšu sektorā.

LBBK dalībnieku skaits katru gadu mainījies, maksimumu sasniedzot 1998. gadā, kad basketbolu spēlēja 18 komandas. Pēdējos gados līdz ar darbinieku skaita samazināšanos bankās iespēju dalībai turnīrā rod mazāk par desmit komandām. 2015. gada LBBK būs pārstāvētas septiņas bankas – ABLV Bank, Altum (tikai sieviešu konkurencē), Citadele banka, DNB banka, Nordea banka, SEB banka un Swedbank. Kopš smagākā krīzes laika 2009. gadā palēnām ar katru gadu pieaug turnīra dalībnieku skaits.

Vīriešu komandas klasiskajā „Pieci pret pieci” basketbolā sacentušās jau 21 reizi, astoņus čempionu titulus izcīnot „Swedbank” (ieskaitīti arī Vācijas-Latvijas bankas un „Hansabanka” rezultāti). Tieši „Swedbank” basketbolisti triumfējuši iepriekšējos piecos gados pēc kārtas. LBBK 20. turnīrs kļuva par pavērsiena gadu banku basketbolā, jo atsevišķā turnīrā debitēja sieviešu „Trīs pret trīs” vienības, sacenšoties pēc ielu basketbola principiem. Par pirmajām čempionēm kļuva „Citadele bankas” pārstāves, bet pirms gada uzvarēja „DNB banka”. Arī šogad dāmas dosies cīņā, čempionu titula pretendentu pulkam piepulcējoties arī „SEB bankai”.

Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) apvieno 21 biedru un vēl trīs asociētos biedrus. Pirmo reizi banku basketbola vēsturē notiks arī individuālās sacensības, nodrošinot iespēju startēt jebkuram (!) basketbola interesentam. Cīņa par „Brikers” trofeju notiks pēc pludmales volejbolā plaši izmantotā sacensību „King of the Beach” principa. Dalībnieki piesakās individuāli, bet pēc tam ar izlozes palīdzību viņi tiek sadalīti kvartetos, kuru ietvaros notiek spēles „Divi pret divi”, mainot komandas biedrus un rezultātus rēķinot katram spēlētājam atsevišķi. Katra kvarteta viens vai divi labākie spēlētāji kvalificējas nākamajai kārtai, nonākot līdz pat „Četru finālam”, kur tad arī tiek izspēlēts čempiona tituls.

LBBK turnīrā šogad 22. reizi (!) startēs „Swedbank” (iepriekš Vācijas-Latvijas banka un „Hansabanka”) un „Citadele banka” („Parex banka”), bet 20. reizi – „SEB banka” („Latvijas Unibanka”, „SEB Unibanka”) un „DNB banka” („Rīgas Komercbanka”, „Pirmā banka”, „Nord/LB” un „DnB Nord banka”). „Swedbank” rēķinā ir astoņi čempionu tituli, „Citadele bankai” – pieci, „SEB bankai” – četri.


Kontakti

Adrese

Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā
(Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās)

Tālrunis

67284561

E-pasta adrese:

tiesa [at] fstiesa.lv

Visas tiesības aizsargātas © 2020 Biedrība "Finanses un šķīrējtiesa"

Lapas karte