Eiro banknotes un monētas

Bezskaidras naudas veidā kopīgo eirozonas valūtu eiro ieviesa 1999. gada 1. janvārī. Vēl pēc trim gadiem – 2002. gada 1. janvārī – eirozonā apgrozībā laida eiro skaidro naudu, tai pakāpeniski aizvietojot nacionālās naudas vienības.

Šobrīd eiro ir oficiālajā apgrozībā 17 valstīs – Austrijā, Beļģijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Īrijā, Itālijā, Kiprā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Portugālē, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā un Vācijā.

Eiro banknotes

Banknotes visā eiro zonā ir vienādas. Eiro banknošu dizaina autors ir austriešu mākslinieks Roberts Kalina. Ir septiņu nominālvērtību eiro banknotes – 5, 10, 20, 100, 200 un 500 eiro. Tās ir likumīgs maksāšanas līdzeklis visā eirozonā. Uz banknotēm attēloti dažādu Eiropas vēstures periodu arhitektūras stili.

Eiro banknošu paraugi


Eiro monētas

Eiro monētu sēriju veido astoņas monētas ar dažādu nominālvērtību: 1, 2, 5, 10, 20 un 50 centu un 1 eiro un 2 eiro monētas. Visām eiro monētām ir vienāda aversa puse, savukārt monētu reversu katra valsts izvēlas pati. Visas eiro monētas var izmantot visās eirozonas valstīs. Uz Latvijas 1 un 2 eiro monētu nacionālās puses būs attēlots tautumeitas portrets, uz 10, 20 un 50 centu monētām – Latvijas lielā ģerboņa attēls un uz 1, 2 un 5 centu monētām – Latvijas mazā ģerboņa attēls. Latvijas eiro monētu reversa dizaina izvēle notika 2004. gadā visas tautas ideju konkursā, kurā žūrija par labāko atzina jēkabpilietes Ilzes Kalniņas priekšlikumu.

Latvijas eiro monētas

Eiro monētas citās eirozonās valstīs

Kontakti

Adrese

Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā
(Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās)

Tālrunis

67284561

E-pasta adrese:

tiesa [at] fstiesa.lv

Visas tiesības aizsargātas © 2020 Biedrība "Finanses un šķīrējtiesa"

Lapas karte